Monika Szemelak w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMonika Szemelak w Królewskiej Akademii Muzycznej w LondynieRodzinę Szemelaków mieszkańcy Chojnowa poznali podczas(szerokość: 194 / wysokość: 259) koncertu muzyki klasycznej w ramach V Przeglądu Chojnowskiej Plastyki w 2005 roku. W tym samym roku koncertowali również w Galerii „Synteza" Rozalii Kęsik. W 2008 roku wystąpili z koncertem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Młodzi muzycy na co dzień nie grają razem, bowiem mieszkają i kontynuują naukę w różnych miastach Polski.

Najmłodsza z rodzeństwa utalentowanej rodziny Szemelaków, Monika, ma 19 lat i jest w klasie maturalnej. Na skrzypcach gra od 6 roku życia. Mama Moniki zapisując ją do szkoły muzycznej wybrała dla niej odpowiedni instrument, intuicyjnie „wyczuła", że tym właściwym będą skrzypce. Monika już jako małe dziecko chciała grać, nie trzeba jej było zmuszać i pilnować. Ćwiczyła z ogromnym zapałem po dwie godziny dziennie. Następnym krokiem w rozwoju młodej skrzypaczki było ukończenie I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie skrzypiec mgr Konrada Dragana. Potem dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu im. Karola Szymanowskiego, do klasy skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego.

(szerokość: 312 / wysokość: 313)Będąc w klasie maturalnej zdecydowała się zgłosić na przesłuchanie do najbardziej prestiżowej Akademii Muzycznej –Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie – Royal Academy of Music.  Pełna obaw i wątpliwości wyleciała do Londynu na egzaminy wstępne. Po otrzymaniu wyników nie mogła uwierzyć, że została przyjęta. Teraz ma, jako jedna z niewielu, ogromną szansę współpracy i rozwoju pod okiem najlepszych nauczycieli. Ukończenie tej akademii otwiera muzykom drogę do światowej kariery. Niesamowity talent poparty ciężką pracą i ogromnym zapałem, miłość Moniki do muzyki, jej pokora i upór w dążeniu do doskonałości zostały docenione.

Chojnowianka na Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Monika udowodniła samej sobie i całemu światu na co ją stać i że ma wielki talent. Dostała szansę na dalszy rozwój i doskonalenie warsztatu. Jednak na drodze do kariery stoją finanse, ponieważ Monika i jej rodzina nie będą w stanie spełnić wszystkich wymogów finansowych związanych z nauką i pobytem w Londynie. Rodzina jest w trakcie szukania rozwiązania tej kwestii i liczy na wsparcie i pomoc najwyższych i terytorialnych władz, organizacji pozarządowych, osób prywatnych i mecenasów sztuki.

 

(szerokość: 221 / wysokość: 166)W trakcie nauki Monika uczestniczyła w wielu konfrontacjach, festiwalach i konkursach skrzypcowych. Oto najważniejsze z nich:

2004 rok – Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków – Bystrzyca Kłodzka – II miejsce

2005 rok - Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków – Bystrzyca Kłodzka – I miejsce

 

2005 rok – XXXI Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera – Zielona Góra – wyróżnienie

2006 rok – VIII Świdnickie Konfrontacje Młodych Skrzypków – wyróżnienie

2009 rok – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini" – wyróżnienie

2010 rok - Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini" – wyróżnienie

2010 rok – Solistka na XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej – Wrocław

2011 rok – Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków „Będę Wirtuozem" – III miejsce

2012 rok – Solistka na Międzynarodowym Festiwalu Szalone Dni Muzyki/ La Folla Journee de Varsovie 2012.09.30 Rosja – Warszawa – Teatr Wielki.

Niebawem będziemy mogli poznać Monikę i podziwiać talent przyszłej (mamy nadzieję i wierzymy w to ogromnie) studentki Królewskiej Akademii Muzycznej i już dzisiaj zapowiadamy koncert dla chojnowian. O terminie i miejscu koncertu poinformujemy na łamach gazety.

 

 

 ap
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama