Chojnowskie impresje filmowe - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowskie impresje filmoweBez rozbudowanej fabuły i zbędnych dialogów, za to z wizjonerskim przekazem i artystycznym kolorytem – tak podsumować można efekt pierwszej edycji chojnowskiego Konkursu Filmowego "Chojnowskie Impresje".

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

- Konkurs, któremu patronuje portal chojnow.pl, Biblioteka Miejska w Chojnowie oraz Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika ogłoszony został w minionym roku szkolnym – mówi pomysłodawca Andrzej Urban, dyrektor Gimnazjum nr 2. - Udział mógł wziąć w nim każdy mieszkaniec miasta i gminy Chojnów. Celem konkursu jest popularyzowanie sztuki filmowej oraz promocja naszej najbliższej okolicy. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcić film nie przekraczający 5 minut, którego treść związana będzie z Chojnowem lub naszymi najbliższymi okolicami. Forma dopuszczała dużą dowolność jeśli chodzi o temat, sposób przekazu treści - zadanie główne to zainteresować widza. I tak wśród filmów mamy reportaże oraz filmy fabularne i fabularyzowane, których treść i twórcy związani są z Chojnowem.

20 lutego w Domu Schrama odbyła się uroczysta gala konkursu połączona z prezentacją filmów. Publiczność obejrzała 6 konkursowych projekcji. Wcześniej filmy poddane były ocenie przez 14.osobowe jury. Podczas gali ogłoszono werdykt i wręczono nagrody.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Najwyższe uznanie w oczach sędziów zdobył film Bartka Gajdy i Kacpra Majocha pt. "CHOR-ROR". Byli uczniowie Gimnazjum nr 2 zdobyli tym samym nagrodę główną.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Przyznano także dwa wyróżnienia – Rafałowi Wyciszkiewiczowi za „W Chojnowie nic się nie dzieje" oraz Łukaszowi Kindlowi i Kamilowi Balickiemu za film pt. „Chojnów.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Laureaci otrzymali cenne nagrody – różnej klasy kamery cyfrowe, nagrody książkowe, piłki nożne i pamiątkowe statuetki.

Wszystkie filmy obejrzeć można na chojnow.pl i you tube. Amatorskie produkcje być może nie są najwyższych lotów, ale biorąc pod uwagę wiek i doświadczenie twórców oraz ich możliwości techniczne, a przede wszystkim pasję początkujących filmowców – naszym zdaniem obrazy są godne polecenia. Tym bardziej, że odkrywają prawdę, której na co dzień nie dostrzegamy.

Organizator serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu i gali finałowej oraz sponsorom – burmistrzowi Chojnowa Janowi Serkiesowi, wójtowi Mieczysławowi Kasprzakowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej Janowi Skowrońskiemu, portalowi chojnow.pl oraz Barbarze Landzberg - dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Władze miasta dają nagrodę za propagandowy film !2013-03-25Malinda

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama