Dom Dziecka w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDom Dziecka w ChojnowieZ początkiem marca w Chojnowie uruchomiony zostanie Dom Dziecka. Placówka mieścić się będzie w budynku byłego internatu PZS przy ul. Sobieskiego.

Obecnie w obiekcie dobiegają końca prace remontowe, doposażane są pokoje. Schronienie i opiekę znajdzie tu 14 dzieci.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

- Zadania w zakresie pieczy zastępczej powiat ma w swoich obowiązkach - mówi wicestarosta Lilia Walasek. - Funkcjonujący na terenie powiatu Dom Dziecka w Golance Dolnej nie zabezpiecza potrzeb w tym zakresie. Należało podjąć decyzję czy umieszczamy dzieci w placówce poza powiatem czy uruchamiamy własną. Zadecydowała ekonomia. Finansowanie naszego dziecka w sąsiednim powiecie jest zdecydowanie droższe niż utrzymanie we własnym. Stąd postanowienie o przystosowaniu dwóch pięter budynku, w którym od niedawna funkcjonuje także Środowiskowy Dom Samopomocy.

Pomieszczenia sanitarne, kuchenne, gospodarcze, administracyjne, sześć 2-3 osobowych pokoi, świetlica, jadalnia, to zaplecze przygotowane dla czternaściorga dzieci w różnym wieku i wykwalifikowanej kadry.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Prowadzenie domów dziecka jest zadaniem własnym powiatu z zakresu pieczy zastępczej. Starosta wykonuje je za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Finansowanie w głównej mierze także spoczywa na powiecie. Od niedawna jednak znowelizowane przepisy nakładają obowiązek partycypowania w kosztach utrzymania dziecka gminy właściwej ze względu na miejsce jego zamieszkania.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Wydawać by się mogło, że instytucja tego typu w naszym mieście, to novum. Tymczasem z naszych informacji wynika, że 116 lat temu – w roku 1897 roku, w obecnym budynku Gimnazjum nr 1, gdzie mieści się m.in. szkolna stołówka, funkcjonował dom dziecka założony przez Fundację Peipego.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Dom dziecka2014-03-01Zyczliwa Osoba
Burdell2013-10-30997

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama