Chojnowskie rozmaitości - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowskie rozmaitościLubińska w remoncie

Ruszyły prace przy uciążliwej przez wiele lat, ul. Lubińskiej. Tegoroczna zima dokonała kolejnych uszkodzeń nawierzchni, cieszy zatem fakt, że zarządca - Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, po wielu monitach chojnowskiego samorządu, zdecydowała się na remont.

Od kilkunastu dni trwają tu prace przy wymianie wodociągu. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zlecił projekt, wybrano wykonawcę i do 30 marca, firma ze Strzegomia ma zakończyć ten etap robót. Wówczas rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni.

 

Dąb za wycinkę(szerokość: 375 / wysokość: 500)

 

W związku z prowadzoną inwestycją drogową zostało przeznaczone do usunięcia duże drzewo z gatunku dąb o obwodzie pnia 358 cm, rosnące przy ulicy Bielawskiej. Zapraszamy chętnych do wycięcia drzewa we własnym zakresie. Oferty z podaniem opłaty brutto złożonej w kasie Urzędu Miejskiego, należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego przy pl. Zamkowym 1 (pok. nr 6, Ipiętro). Zezwolenie na usunięcie w/w drzewa otrzyma osoba/firma, która zaoferuje najwyższą opłatę. W zamian za pozyskane drewno wszelkie prace należy wykonać na własny koszt i własną odpowiedzialność, bez możliwości zwrotu nakładów. Prace należy wykonać w sposób bezpieczny, a po ich zakończeniu teren należy posprzątać. Oferty można składać do 15 marca 2013 r.

 

W sprawie PIT-ów

 

Od 13 marca 2013 roku w każdą środę od godz. 8.00 do 15.00, do 24 kwietnia 2013 roku, w siedzibie Urzędu Miasta w Chojnowie (pokój nr 3), pracownik Urzędu Skarbowego w Legnicy będzie przyjmować zeznania podatkowe za 2012 rok.

 

Każdy podatnik, który zdecyduje się na wysłanie swojego zeznania drogą elektroniczną będzie mógł wysłać PIT przez Internet na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym w siedzibie Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

W kolejne środy od 13 marca 2013 do 24 kwietnia 2013 r. od godz. 8.00 do 15.00 będzie można wysłać swoje zeznanie oraz skorzystać z pomocy pracownika urzędu skarbowego.

Uwaga!

Osoby chcące wysłać zeznanie za 2012 rok drogą elektroniczną powinny posiadać informacje niezbędne do wypełnienia zeznania oraz znać kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu za 2011 r. według obowiązujących wariantów z poszczególnych pozycji:

- PIT-28 – wariant (16) – poz. 42;

- PIT-36 – wariant (17) poz. 82 albo poz. 125 jeżeli w zeznaniu za 2011 rok podatnik występował jako małżonek;

- PIT-36L – wariant (7) – poz. 23 lub poz. 28;

- PIT-37 – wariant (17) - poz. 60 albo poz. 87 jeżeli w zeznaniu za 2011 rok podatnik występował jako małżonek;

-  PIT-38 – wariant (7) – poz. 24;

- PIT-39 – wariant (3) – poz. 20;

- PIT-40 – wariant (17) – poz. 62;

- PIT-40A – wariant (17) – poz. 33.

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Legnicy pragnie polecić Państwa uwadze możliwości sytemu e-deklaracje i liczy, iż wszyscy podatnicy przystąpią do realizacji całości obowiązków właśnie w ten sposób, a fakt, że jeszcze tego nie uczynili, wynika tylko z braku informacji o takiej możliwości.

Jeżeli jedyną przeszkodą jest brak wiedzy na temat tego systemu, to pracownicy Urzędu Skarbowego w Legnicy chętnie przybliżą Państwu program e-deklaracje w ramach bezpłatnego szkolenia zorganizowanego w siedzibie Urzędu Skarbowego w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 3 w dniu 13.03.2013r o godz.10.00 w sali nr 100.

Więcej informacji znajduje się na stronie chojnow.eu w zakładce „Ważne komunikaty"

 

Odśpiewali 200 lat!

 (szerokość: 750 / wysokość: 1125)

 

Na przestrzeni ostatnich 10 lat Gazeta Chojnowska uczestniczyła w 5 uroczystościach setnych urodzin. Szacowni jubilaci nie przestają nas zadziwiać kondycją, często samodzielnością, sprawnością umysłową, a przede wszystkim historią własnego życia.

27 lutego swoje setne urodziny uroczyście obchodziła Pani Kazimiera Stefek – wciąż aktywna członkini Związku Inwalidów Narządu Ruchu, współzałożyciel i członek Dolnośląskiego Koła Miłośników Brzeżan i Ziemi Podolskiej. Przyjaciele z ZINR rodzina i władze miasta wspólnie przygotowali przyjęcie dla jubilatki i w dużym gronie świętowano niecodzienną rocznicę. Wśród wielu życzeń były powinszowania od premiera RP, posła Ryszarda Zbrzyznego, marszałka województwa dolnośląskiego, lokalnych władz świeckich i duchownych i naturalnie od najbliższych oraz licznych przyjaciół. Pani Kazimiera Stefek pomimo wieku i schorzeń, wciąż jest pełna życia, humoru i chęci wspierania innych. Jaka jest Jej recepta na taką kondycję? Sekret zdradzimy w kolejnym wydaniu G.Ch.

Związek Inwalidów Narządu Ruchu serdecznie dziękuje burmistrzowi Janowi Serkiesowi i Pani Wiesławie Majewskiej za nieocenioną pomoc przy organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Tragedia2013-03-12wiekowy

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama