Kajakowa szkoła … - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKajakowa szkoła …Gimnazjum nr 1 – pionier w propagowaniu wioślarstwa w naszym mieście, udowadnia, że to nie jest dyscyplina sezonowa. Rywalizować można nawet zimą. Co prawda nie na rwącej rzece, ale emocje są równie mocne.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

13 marca gimnazjum zorganizowało pierwszą w dziejach Chojnowa Gimnazjadę Wioślarską w ramach projektu „Kajakowa szkoła, czyli uczymy się Polski", który został objęty honorowym patronatem Marszałka Dolnego Śląska.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Zasady są tu proste. Określony dystans należy pokonać w jak najkrótszym czasie.  W praktyce jednak okazuje się, że rywalizacja na ergometrach do łatwych nie należy. Zainstalowane na sali gimnastycznej dwa urządzenia sprawiały wrażenie nieskomplikowanych. Tymczasem wielu zawodników miało kłopot z utrzymaniem się na siedzisku, a technika naciągu była tak zróżnicowana, że trudno mówić o technice jakiejkolwiek.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Niemniej zabawa była wspaniała. Dystans i pozycję wioślarzy wyświetlano na ekranie, każdy zatem – i zawodnik i kibic – miał bieżący ogląd sytuacji. Zawody drużynowe (sztafety) i indywidualne, budziły wiele emocji, podgrzewanych dodatkowo dopingiem kibiców.

O poziomie zaangażowania i stopniu trudności świadczyły wypieki na twarzach, zmęczone mięśnie i miny sugerujące wysiłek.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

- Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn – wyjaśnia koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Bona Szaban. – Zawodników podzieliliśmy na grupy wiekowe – szkoły podstawowe i gimnazjalne – oraz na grupy dziewcząt i chłopców. W zmaganiach indywidualnych rywalizowało 47 zawodników. Chętnych było więcej, ale ze względu na czas musieliśmy niestety ograniczyć zapisy i skrócić dystans do 150 m. Każdy chętny (uczeń i uczennica) jednak ma szansę sprawdzić się w najbliższym spływie kajakowym, który organizujemy już 25 maja z Zagrodna do Chojnowa. Serdecznie zapraszamy mieszkańców w różnym wieku i płci do udziału w spływie otwartym 22 czerwca. Zachęcamy też całe rodziny.

 

Pamiętać należy jednak, że ta dyscyplina, jak niemal każda inna, wymaga sprawności fizycznej, umiejętności koncentracji, wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Mimo to polecamy – nasza redakcja też planuje udział w wiosennym spływie.

 

Wyniki:

Najlepsze drużyny:

 

Szkoły Podstawowe:                                                          Gimnazja

1. SP Miłkowice                                                      1. Gimnazjum nr 2 Chojnów

2. SP 3 Chojnów                                                     2. Gimnazjum ze Ścinawy

3. SP 3 Chojnów                                                     3. Gimnazjum Miłkowice

 

Najlepsi zawodnicy:

 

Szkoły Podstawowe:                                                          Gimnazja

Oliwia Wierzchowska (Miłkowice)             Kamil Mroczkowski (Gimnazjum nr 2)

Kacper Iwan (Miłkowice)                                       Ola Baranowska (Gimnazjum nr 2)

 

Puchary i medale ufundowali – Burmistrz Miasta Chojnowa, Przewodniczący Rady Miejskiej Chojnowa oraz dyrektor DODR we Wrocławiu. Nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika ufundował dyrektor Radia Plus.

 

O szczegółach projektu można przeczytać na stronie

www.zolty-kajak.gim1chojnow.pl

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
HniEylYRO2014-03-01vVEmy682
ueFtYTD4E32014-01-19WMD19a7fZ

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama