Wielkie miejskie wydarzenia – już wkrótce - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWielkie miejskie wydarzenia – już wkrótceKrajowa Wystawa Filatelistyczna

 

20 czerwca, w Chojnowie, rozpocznie się Krajowa Wystawa Filatelistyczna. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście i podobno, jedyne w tym roku, w Polsce. Organizatorzy - Koło Miejskie Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie, Urząd Miejski, Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe, spodziewa się około 60 wystawców z całego kraju, w tym Muzeum Poczty i Telekomunikacji z Wrocławia.

Przez cztery dni (od 20 do 23 czerwca), w salach Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowane będą cenne, kolekcjonerskie eksponaty filatelistyczne – znaczki pocztowe, datowniki okolicznościowe, całostki, całości pocztowe, koperty FDC i inne.

 

Wystawa ujęta w obchody Dni Chojnowa będzie nie tylko atrakcją miejskiego święta, ale także rzadką okazją do wystawienia zbiorów, licznych w naszym kraju pasjonatów.

 - W Polsce coraz rzadziej organizowane są wystawy tego formatu – wyjaśnia przewodniczący komitetu organizacyjnego KWF Artur Reichert i jednocześnie szef chojnowskiego koła Polskiego Związku Filatelistycznego. – Ta niezwykle ciekawa pasja – mówiąca wiele o historii świata, jego kulturach i dziedzictwach, o geografii, biologii i wielu innych dziedzinach, zasługuje na popularyzację.

 

- Z jednej strony chcemy dać szansę filatelistom do zaprezentowania szerokiemu gronu efektów wieloletniej pracy kolekcjonerskiej, z drugiej rozpropagować filatelistykę i przywrócić jej popularność sprzed lat – dodaje pomysłodawca, były mieszkaniec Chojnowa, wielki pasjonat filatelistyki Hans Joachim Kuhnert.

 

Wystawie towarzyszyć będą konkursy - na najładniejszy eksponat o tematyce przyrodniczej, sportowej, historycznej, na najciekawszy eksponat w klasach młodzieżowych i najciekawszy eksponat wskazany przez zwiedzających wystawę.

 

To wydarzenie może być jedyną okazją do przyjrzenia się filatelistycznym wystawom. Dla laików będzie z pewnością czymś odkrywczym, dla wtajemniczonych w filatelistyczne arkana, możliwością bezpośredniego kontaktu z eksponatami, ich właścicielami.

 

 

Krajowa Wystawa Filatelistyczna 20-23.06.2013r.

 

Koło Miejskie nr. 3 Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie

zaprasza kolekcjonerów – hobbystów z Chojnowa i jego okolic

do zaprezentowania swoich zbiorów!!!

 

Szczegółowych informacji można uzyskać telefonicznie pod nr 607- 656-666 lub w siedzibie Koła Miejskiego PZF /Dom Schrama/ w dniach środa od godziny 15:00 do godziny 17:00.

 

 

***********************************************************************************

 

Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych „Skora Song"

 

(szerokość: 750 / wysokość: 500)

 

Powodzenie pierwszej, ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia skłoniło do organizacji kolejnej. 21.06.2013 r. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła melomani będą mieli możliwośc ponownego spotkania z sakralną muzyką chóralną. Organizatorzy – Urząd Miejski w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Polski Zawiązek Chórów i Orkiestr Oddział Dolnośląski, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział w Chojnowie zaprosili 10 profesjonalnych grup z terenu Dolnego Ślaska, spodziewając się około 300 chórzystów. Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych jest inicjatywą pionierską ze względu na adresata – młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Takiego Festiwalu nie ma w naszym województwie. Nie dziwi zatem fakt, że pierwsza jego edycja zyskała uznanie wśród wykonawców, ich opiekunów i środowiska muzycznego – w tym prof. dr hab. Marty Kierskiej-Witczak, Kierownik Zakładu Muzyki Kościelnej, która podkreślając profesjonalną organizację ubiegłorocznej edycji Festiwalu i jego cenne intencje, zachęcała do kontynuacji przedsięwzięcia.

Przegląd chórów młodzieży szkolnej stwarza niecodzienną okazję do prezentacji dorobku artystycznego grup wokalnych działających przy placówkach oświatowych i daje możliwość konfrontacji młodym artystom. Jest także atrakcyjną formą zarówno dla wykonawców jak i publiczności, która nie często ma okazję do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach.

Wydarzenie doceniły także władze wojewódzkie - Marszałek Województwa Dolnośląskiego chętnie objął imprezę Honorowym Patronatem.

 

eg

 

JUŻ DZIŚ NA OBA CZERWCOWE WYDARZENIA SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
mcjDsaR3h2015-11-21VRIIfQhXL
1Rq2ZXig2014-01-20AjZWtDGeac

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama