Czarodziejska sz@fa gra - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCzarodziejska sz@fa gra 

Zakończyła się kampania „Tydzień z Internetem 2013". W tegorocznej edycji programu udział wzięło 99 tysięcy uczestników, w tym 8,5 tys. z Polski, a wśród nich grupa seniorów z Chojnowa.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 963)

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie po raz drugi wzięła udział w ogólnoeuropejskiej akcji promowania Internetu. 21 marca w czytelni odbyło się spotkanie pt. „Koncert życzeń", polegające na wyszukiwaniu i wspólnym śpiewie wybranych utworów z serwisu You Tube.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Podczas koncertu kilkunastu seniorów zaprezentowało przeboje swojej młodości. Była to doskonała okazja, by podzielić się wspomnieniami i anegdotami związanymi z prezentowanymi utworami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się karaoke. Cała sala śpiewała piosenki m.in. Seweryna Krajewskiego („Niebo z moich stron", „Płoną góry, płoną lasy", „Pijmy wino za kolegów"), Mieczysława Fogga („Ostatnia niedziela", „Cicho grajcie mi znów") czy Violetty Villas („Do Ciebie Mamo"). Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z Internetem i mamy nadzieję, że nie ostatnie. Spotkanie odbywało się pierwszego dnia wiosny, dlatego seniorów obdarowano kolorowymi tulipanami wykonanymi w technice origami. Na zakończenie każdy z uczestników zarejestrował swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem".

 

(szerokość: 750 / wysokość: 497)

 

Od 18 do 24 marca trwała ogólnoeuropejska akcja Tydzień z Internetem. To kampania przeprowadzona przez sieć organizacji Telecenter-Europ, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z Internetu. Kampanię aktywnie wspiera przewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej. Polską edycję Tygodnia z Internetem 2013 wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 Jarek Domański
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama