Osiemnasta wizyta zarządu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOsiemnasta wizyta zarządu(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

19 maja, już po raz 18 z przyjacielską wizytą przybył do naszego miasta zarząd stowarzyszenia miast partnerskich z Egelsbach: przewodniczący Horst Miltenberger, Wiceprzewodnicząca Martine Paquet i członek zarządu Wolfgang Schmuck. Nasi niemieccy przyjaciele byli gośćmi Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich. Ciepło zostali przyjęci także przez burmistrza Jana Serkiesa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Chojnowa Jana Skowrońskiego. Goście kolejny już raz przywieźli ze sobą dary, tym razem dla Caritas.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Niemiecka delegacja miała okazję pospacerować po chojnowskim Rynku. Rewitalizacja tego miejsca bardzo ich urzekła, a wyremontowany Dom Schrama wprost wzbudził zazdrość. Był czas na wycieczkę do Legnicy, goście zostali też zaproszeni na zabawę organizowaną przez Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. A w niedzielę rano przyszedł czas pożegnania. Nie na długo jednak.

12 czerwca dojdzie bowiem do kolejnego spotkania mieszkańców Chojnowa i Egelsbach w ramach istniejącego partnerstwa miast. W ubiegłym roku my byliśmy z wizytą w Niemczech, w tym roku rewizyta. Wstępnie na przyjazd do naszego miasta zgłosiło się ponad 40 osób. Wśród gości "nowy" burmistrz wraz z małżonką. Mieszkańcy Egelsbach przyjadą tu już czwarty raz. Wizyta odbędzie się pod hasłem "Wszyscy jesteśmy Europejczykami". Po oficjalnym spotkaniu będziemy kontynuować program "Wspólna historia, wspólne korzenie, wspólna tradycja". W tym celu przewidziane są wyjazdy edukacyjne do Bolesławca i w Rudawy Janowickie. Odbędzie się również polsko-niemieckie seminarium poświęcone pomocy osobom niepełnosprawnym i upośledzonym.

Spotkania mieszkańców miast partnerskich są spotkaniami otwartymi. Jeżeli ktoś z chojnowian chciałby wziąć w nich udział, wystarczy zgłoszenie w redakcji Gazety Chojnowskiej, która sprawuje patronat medialny nad tym przedsięwzięciem.

 ek
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
njzEdPqe1zM2014-01-19orSspJlh

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama