Bliżej książek Pawła Beręsewicza - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBliżej książek Pawła BeręsewiczaLegnicka Biblioteka Publiczna oraz biblioteki powiatu legnickiego w ramach obchodów święta BLIŻEJ KSIĄŻKI zorganizowały kilka przedsięwzięć. Wśród nich m.in. 10 kwietnia w Legnicy odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Dwadzieścia minut dziennie codziennie z Pawłem Beręsewiczem". Chojnów reprezentowały Aleksandra Krowicka i Aleksandra Szpatowska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, które za udział w konkursie otrzymały nagrody oraz uczestniczyły w spotkaniu z samym Pawłem Beręsewiczem.A po finale, 11 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie miała przyjemność gościć tego znanego autora opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Paweł Beręsewicz jest rodowitym warszawiakiem, z wykształcenia anglistą. Początkowo pracował w szkole jako nauczyciel, potem zajął się opracowywaniem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich oraz tłumaczeniem książek. W tym czasie zaczął także pisać literaturę dla dzieci. I chociaż publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już wiele prestiżowych nagród i wyróżnień literackich, a jego książki cieszą się ogromną popularnością. Pisarz jest m.in. laureatem nagrody „Guliwera" , konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Na spotkanie z autorem do chojnowskiej biblioteki przybyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 i klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 3.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Dzieci miały dobrą okazję zapoznać się z twórczością naszego gościa, jego życiem zawodowym i prywatnym. Paweł Beręsewicz szybko zachęcił uczniów do wspólnej zabawy. (szerokość: 190 / wysokość: 142)

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych przez autora tłumaczeniach tekstu z języka "grześkowego" na "normalny" i odwrotnie. Zgłosiło się też wielu do przeprowadzanych przez twórcę literackich rozmów przy "kawce i herbatce", które miały zachęcić do przeczytania takich książek jak: „Czy wojna jest dla dziewcząt", „Wielka wyprawa Ciumków", „Tajemnica człowieka z blizną" oraz „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek.

Przy tej okazji pan Paweł zdradził, że często wesołe historie rodziny Ciumków są(szerokość: 190 / wysokość: 126) odzwierciedleniem wydarzeń związanych  z jego najbliższymi. Twórca odpowiadał również na liczne pytania młodej publiczności. Dzieci dopytywały się m.in. o jego wiek, kiedy zaczął pisać, skąd czerpie pomysły, jaki tytuł ma pierwsza jego książka? Na zakończenie można było jeszcze nabyć ostatnio wydane książki pisarza i otrzymać pamiątkowy autograf - chętnych było sporo.

To spotkanie z Pawłem Bęręsewiczem było zarówno świetną zabawą, jak i atrakcyjną, czytelniczą lekcją.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

 M.L.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
paweł beręczewicz2017-11-20ksiązek
rigiy0Nm2014-01-20a52iSbjR

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama