Medale od władz państwowych - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMedale od władz państwowych 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej st. szer. rez. Krzysztof Piotr Gurgul, został odznaczony „Gwiazdą Iraku" - medalem dla uczestników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, za nienaganną służbę w polskich strukturach wojskowych poza granicami kraju. Odznaczenie starszemu szeregowemu, wręczył ppłk dypl. Piotra Mielniczuka, Wojskowy Komendant Uzupełnień z Głogowa.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Krzysztof Gurgul był na misji w Iraku w 2005 roku. Odbywał służbę w IV zmianie polskiego kontyngentu.

- Misja w Iraku była dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Nie chciałbym jednak przeżywać tego ponownie. Bywały ciężkie i niebezpieczne chwile, także te realnie zagrażające życiu. Z dumą przyjmuję Gwiazdę Iraku, ale dziś wiem, że w cywilu czuję się zdecydowanie lepiej. Priorytetem jest teraz dla mnie rodzina – żona i dwóch synów. Cieszę się, wszyscy się cieszymy, że szczęśliwie wróciłem do domu.

 

Minister Obrony Narodowej natomiast przyznał srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju" trzem rodzinom z Chojnowa. Odznaczenie, będące podziękowaniem i wyrazem szacunku dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju, nadaje się m.in. rodzicom, których co najmniej troje dzieci wzorowo odbyło zasadniczą służbę wojskową.

Pani Władysława Maria Gruchot, Pani Irena Tonder, Pan Adam Pawlik, Pani Ewa Wróblewska i Pan Adam Wróblewski odebrali polskie odznaczenia wojskowe z rąk ppłk Piotra Mielniczuka.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Gratulacje Rodzicom składał także burmistrz Jan Serkies:

- Dziękujemy za wieloletnie poświęcenie, odpowiedzialność i trud włożony w wychowanie prawych, dzielnych obywateli, stojących na straży narodowego bezpieczeństwa. Życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i dalszej radości z dokonań synów jeszcze raz gratuluję w imieniu władz samorządowych i swoim własnym.

 

Odznaczonym towarzyszyli synowie z rodzinami, w uroczystościach uczestniczyli także zaproszeni goście – przedstawiciele samorządu i lokalnych związków kombatanckich.

 

- Trudno mi mówić ze wzruszenia - powiedziała naszej Gazecie Pani Gruchot. – Wychowałam czterech synów. Nie było łatwo, ale wspierałam ich zawsze jak mogłam. Dziś oni są moją podporą. Jestem bardzo dumna – z synów, ich rodzin, i tego wspaniałego odznaczenia.

 

- Jestem pod ogromnym wrażeniem – dodaje Pani Irena Tonder. – Rozpiera mnie duma. Moi trzej synowie, wzorowo pełniący służbę wojskową, jak powiedział pan pułkownik, dali mi dzisiaj powód do radości i szczęścia. Jestem naprawdę wdzięczna za to wyróżnienie.

 

Spotkanie uatrakcyjniły występy uzdolnionych artystycznie młodych chojnowian. Jagoda Jadach i Gosia Szklarz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a śpiewający dotąd Rafał Dąbrowa zagrał na pianinie.

 (szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 285)(szerokość: 190 / wysokość: 126)

 

Uroczystość odbyła się w Domu Schrama w miniony wtorek i chociaż już przeszła do historii miejskich wydarzeń, w pamięci rodzin pozostanie zapewne na bardzo długo.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama