24 wizyta - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy24 wizyta(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Dieter Schroeder – Honorowy Obywatel Miasta Chojnowa kolejny raz gościł w naszym mieście z grupą byłych mieszkańców. Każda kolejna wizyta, według jej organizatora, ma być już ostatnią, byli mieszkańcy bowiem odchodzą, ale okazuje się, że chętnych do odwiedzenia Chojnowa jest na tyle dużo, że pan Dieter nie ma wyjścia i ponownie organizuje wycieczki do Polski.

Goście przyjechali 15 maja. Ten dzień spędzili w naszym mieście klimatyzując się i poznając centrum miasta. Następnego dnia spotkali się w Domu Schrama z władzami samorządowymi.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Była to okazja do wymiany spostrzeżeń dotyczących rozwoju miasta, omówienia inwestycji i do wspomnień. Dom Schrama zrobił ogromne wrażenie na jednej z pań, która w tym miejscu, wielokrotnie spotykała się przed laty ze znajomymi na okolicznościowych zabawach. Popołudnie tego dnia wypełniła wycieczka do Bolesławca.

Na piątek zaplanowano wizyty w zaprzyjaźnionych szkołach. Niemcy najpierw byli gośćmi Powiatowego Zespołu Szkół, gdzie odbyła się m.in. interaktywna lekcja języka niemieckiego. Uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczyli się języka pracując w parach z gośćmi z Niemiec.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 559)

 

Potem, tradycyjne odwiedziny w Szkole Podstawowej nr 4. Uczniowie tej placówki przywitali gości tańcem i śpiewem – w wersji polskiej i niemieckiej. Dzień zakończyła wspólna zabawa z mieszkańcami Chojnowa podczas Nocy w Muzeum.

W sobotę wycieczka do Wrocławia – Hala Ludowa, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Rynek, Opera… - stolica Dolnego Śląska zrobiła duże wrażenie. Niemniej interesująco goście spędzili czas w niedzielę. Wycieczka na Śnieżkę i zwiedzanie Jeleniej Góry dopełniły atrakcji 24 wycieczki do Polski.

Za rok jubileuszowa 25. wizyta. Dieter Schroeder konsekwentnie zapowiada, że będzie to już ostatnia wycieczka…

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama