Wielkie miejskie wydarzenia - czerwiec - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWielkie miejskie wydarzenia - czerwiecŚwięto kwiatów

1 czerwca centrum miasta wypełni się barwami i zapachami lata. Święto kwiatów - pierwsza tego typu impreza w naszym mieście, rozpocznie się o godz. 14 w Rynku. Zastaniemy tu kolorowe kwiatowe stragany, dmuchane atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne. Jako że tego dnia mamy Dzień Dziecka, imprezie towarzyszyć będzie XVII edycja sympatycznego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Bambiniada"2013", do udziału w której zgłosiło się 120 przedszkolaków ( godz. 17). Będzie też prezentacja efektów warsztatów prowadzonych przez Karolinę Rosocką, dotyczących tworzenia ekologicznych kostiumów teatralnych (ok. godz. 18).

Od godz. 18.30 zaplanowano występy muzyczne nawiązujące brzmieniem zarówno do epoki „dzieci kwiatów" jak i dzisiejszych szlagierów. Na scenie zagra „Rewol-wer" prezentujący piosenki lat 60.tych oraz „Blue Band" z przebojami popowymi.

 

Krajowa Wystawa Filatelistyczna

20 czerwca, w Chojnowie, rozpocznie się Krajowa Wystawa Filatelistyczna. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście i podobno, jedyne w tym roku, w Polsce. Organizatorzy - Koło Miejskie Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie, Urząd Miejski, Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe, spodziewa się około 60 wystawców z całego kraju, w tym Muzeum Poczty i Telekomunikacji z Wrocławia.

Przez cztery dni (od 20 do 23 czerwca), w salach Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowane będą cenne, kolekcjonerskie eksponaty filatelistyczne – znaczki pocztowe, datowniki okolicznościowe, całostki, całości pocztowe, koperty FDC i inne.

Wystawa ujęta w obchody Dni Chojnowa będzie nie tylko atrakcją miejskiego święta, ale także rzadką okazją do wystawienia zbiorów, licznych w naszym kraju pasjonatów.

Wystawie towarzyszyć będą konkursy - na najładniejszy eksponat o tematyce przyrodniczej, sportowej, historycznej, na najciekawszy eksponat w klasach młodzieżowych i najciekawszy eksponat wskazany przez zwiedzających wystawę.

 

Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieży Szkolnej „Skora Song"

Powodzenie pierwszej, ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia skłoniło do organizacji kolejnej. 21.06.2013 r. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła melomani będą mieli możliwość ponownego spotkania z sakralną muzyką chóralną. Organizatorzy – Urząd Miejski w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Polski Zawiązek Chórów i Orkiestr Oddział Dolnośląski, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział w Chojnowie liczą na duże zainteresowanie ze strony wykonawców i publiczności. Przegląd chórów młodzieży szkolnej stwarza niecodzienną okazję do prezentacji dorobku artystycznego grup wokalnych działających przy placówkach oświatowych i daje możliwość konfrontacji młodym artystom. Jest także atrakcyjną formą zarówno dla wykonawców jak i publiczności, która nie często ma okazję do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach.

Wydarzenie doceniły także władze wojewódzkie - Marszałek Województwa Dolnośląskiego chętnie objął imprezę Honorowym Patronatem.

 

ZAPRASZAMYopr. eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama