Chwytaj wiosło! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChwytaj wiosło!I chwyciliśmy, po raz kolejny płynąc Skorą. 22 czerwca spod mostu w Zagrodnie 27 osad rzuciło kajaki na rzekę. II otwarty spływ kajakowy "O błękitną wstęgę Skory" rozpoczął się w piękny, sobotni poranek i wszystkie znaki na ziemi i wodzie wskazywały, że zakończy się w Chojnowie zgodnie z programem.

(szerokość: 750 / wysokość: 497)

Uczestnicy pełni energii i entuzjazmu oczekiwali nowych wyzwań, nowych przygód. Skora, jeszcze niedawno, burzliwa i groźna, okazała się tym razem łaskawa dla kajakarzy, niosła ich szybko ku mecie spływu. I tradycyjnie, przypłynęli dzięki temu przed czasem. Nie znaczy to, że kajakarze nie napotkali na swej trasie przeszkód. Oj było ich, było sporo.

(szerokość: 750 / wysokość: 497)

(szerokość: 750 / wysokość: 497)

Na odcinku od Zagrodna do Chojnowa czekało na nich ok. 50 progów, 4 jazy (może 5), a przybrzeżne zarośla wyczochrały i wyczesały wszystkich. Jednak te przeszkody nie złamały żadnego kajakarza, wszyscy dzielnie poradzili sobie z nimi i z uśmiechem żegnali się do następnego razu.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Organizatorem tego przedsięwzięcia była grupa nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, miłośników i amatorów kajakarstwa. Z pomocą przyjaciół, pana Jerzego Kucharskiego, Henryka Czapskiego, Pawła Wróbla, Panów - Macieja i Damiana z Zagrodna oraz dzielnych chojnowskich strażaków, przeprowadzili uczestników przez przeszkody na Skorze i udowodnili, że jest to pomysł na świetną zabawę dla małych i dużych wioślarzy.

 szb
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama