A wszystko to dla chojnowskich kobiet - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyA wszystko to dla chojnowskich kobiet
ACH, CÓŻ TO BYŁA ZA MIŁOŚĆ...

... ona Morella piękna młoda dziewczyna, on Fernando, przystojny młodzian o oczach pełnych zadumy, marzący o prawdziwej wielkiej miłości. Mieszkają w jednym z miast Brazylii (czy Wenezueli), gdzie spędzają czas na poezji (czytaniu i próbach pisania – to ostatnie to pasja Fernanda). I nawet nie spodziewają się, że ich losy połączy biblioteka, do której przychodzą, by w cieniu chłodnych murów czytać wiersze i marzyć...
To streszczenie spektaklu pt. „Miłość na stoku nienawiści bezwzględnej" wystawionego w konwencji brazylijskiego (lub wenezuelskiego) serialu telewizyjnego. I można byłoby widowisko tak potraktować, gdyby nie fakt, że w trakcie spektaklu, sala „strzelała śmiechem". Widowisko było bowiem parodią „łzawego serialu". A młodzi aktorzy – uczniowie Technikum Ekonomicznego przy Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie, stanęli na wysokości zadania. Publiczność bawiła się świetnie. Wybuchami śmiechu kwitowała najbardziej karykaturalne postacie bezdusznej Wiktorii wspaniale prezentowanej przez Grzegorza Kuntza, jak i narzeczoną Concitę (Wioleta Konieczna), dwójkę głównych bohaterów – Fernanda (Marcin Tomczyk) i Morellę (Justyna Izdebska). A w ogóle to cały zespół był świetny. Żeby jeszcze podkreślić charakter „telewizyjny" – widowisko co kilka minut przerywane było przebiegającą przez scenę dziewczyną z informacją „reklama" i „koniec reklamy".
      Jedno można powiedzieć. Pomysł był znakomity. Nie byłem (w tym momencie) recenzentem a jedynie szeregowym widzem i – cóż tu dużo mówić – bawiłem się świetnie.
      Mniej (moim zdaniem oczywiście) ciekawym pomysłem okazało się drugie widowisko pt. „Filmowcy", chociaż i ono zawierało elementy komizmu. Prezentowało ono casting do serialu. Odpowiednik „Debiutu" w TV POLSAT.

      Po krótkim „przerywniku", jakim był występ znanej w Chojnowie mdk-owskiej grupy tanecznej „KARAMBOL", zaprezentowane zostały dziewczyny ze Szkoły Gracji i Wdzięku p. Jerzego Czeszejko-Sochackiego z Legnicy. Na scenie pojawiły się dziewczyny z Legnicy i Jawora, prezentując modę młodzieżową, sportową i – ta część wywołała najwięcej entuzjazmu widowni – sukien ślubnych. Na scenie pojawiły się także dziewczyny z Chojnowa – między innymi znana już wicemiss ostatnich wyborów Miss Ziemi Chojnowskiej – Malwina Olszewska, która przyjęta została największymi owacjami...
      Wszystko to obejrzeliśmy 8 marca, czyli w Dniu Kobiet, w sali widowiskowej Miejskiego Dom Kultury, który wspólnie z PZSz oraz Szkołą Gracji i Wdzięku p. J.Czeszejko-Sochackiego – w ten sposób uatrakcyjniły wspomniany dzień dedykując go wszystkim chojnowiankom.
      Na zakończenie przedstawię jeszcze aktorów widowiska, które, jak by nie było, stanowiło przysłowiowy „grwóźdź programu": Obok wspomnianych już osób w spektaklu udział wzięli: Justyna Chudala (Hilda), Katarzyna Pater (dziewczyna Fernanda), Maciej Neczaj ( bibliotekarka) Łukasz Skuła i Michał Mazur (lekarze z zakładu psychiatrycznego), Piotr Kozubski i Łukasz Milanicz (bandziorzy), a także gościnnie grający uczeń Szkoły Agrobiznesu PZSz Krystian Michałkiewicz (ksiądz i Michał Noc). Autorem scenariusza był Fernando, czyli Marcin Tomczyk, a wprowadzającą w nastrój spektaklu Urszula Wróblewska. Opiekę nad zespołem sprawowała prof. Krystyna Pisarska – wychowawczyni klasy III b. „Ekonoma".
Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Ostry spektakl2007-05-31Roman
Ja o biblotekarce2004-11-13Józefian

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama