Pozdrowienia z Francji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPozdrowienia z FrancjiWiele polskich miast utrzymuje partnerskie stosunki z krajami Europy. Kontakty z aglomeracjami innych państw na niwie kultury, sportu czy ekonomii przynoszą korzyści obu stronom.
Burmistrz Chojnowa Jan Serkies otrzymał kilka dni temu list podpisany przez burmistrza francuskiego miasta Commenrty, w którym Jean-Louis Gaby proponuje władzom Chojnowa nawiązanie partnerskich stosunków.
- Na łonie naszego zarządu gminy, grupa dorosłych i młodych osób, pragnąc zaproponować Wam partnerstwo z Naszym miastem. - pisze między innymi mer Commentry - Mamy nadzieję, że nasza propozycja zwróci Waszą uwagę i że będziemy mieli okazję wznowić razem pewną i korzystną kooperację francusko-polską.
Władze Chojnowa bardzo przychylnie podeszły do propozycji władz francuskiego miasta.
W rozmowie telefonicznej, jaką burmistrz Chojnowa przeprowadził z merem w kilka dni po otrzymaniu listu, obaj panowie potwierdzili chęć nawiązania kontaktów.
Jean-Louis Gaby wyjaśnił, że inicjatywa wyszła od mieszkającej w Commentry polonii. On i jego współpracownicy propozycję popierają i pragną, jak najprędzej wcielić ją w życie.
- Bardzo proszę pozdrowić od mieszkańców Commentry, wszystkich Chojnowian - powiedział w ostatnich słowach mer. - My natomiast już od dzisiaj uruchamiamy procedurę wymaganą przy tego typu przedsięwzięciach.
Kiedy i na jakich zasadach będzie funkcjonować partnerstwo, zapewne przekonamy się już wkrótce. O kolejnych etapach rozwoju tej sprawy będziemy Państwa informować.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama