Wakacje w mieście - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWakacje w mieścieW sierpniu MOKSiR i MBP, podobnie jak w lipcu, oferowały chojnowskim dzieciom szereg ciekawych zajęć.

 (szerokość: 640 / wysokość: 480)

W dniach 19 – 23 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizował drugą część wakacyjnych zajęć dla dzieci. W pierwszy dzień – z racji tego, że wakacje niestety nieuchronnie zbliżały się już ku końcowi, dzieci plastycznie zobrazowały swoje najciekawsze wspomnienia z letniego odpoczynku. Następnie w ramach maksymy „w zdrowym ciele zdrowy duch" na boisku i placu zabaw  przy MOKSiR odbyły się gry i zabawy sportowe. Drugi dzień upłynął pod znakiem włóczki  - dzieci  „malując" włóczką stworzyły włochate koty, psy, konie itp. a na koniec zajęć poznały techniki tworzenia kolorowych i oryginalnych pomponów. W środę nasi najmłodsi przenieśli się w krainę filcu, gdzie po połączeniu  go z wodą z płynem do naczyń i odrobiną cierpliwości powstały fantazyjne osłonki na doniczki, pojemniki na kredki, kwiaty itp. W czwartek dzieci za pomocą wycinanek i  bibuły stworzyły kolorowe witraże, a następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty KLANZA.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Zwieńczeniem tegorocznych wakacji było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Pozdrawiamy naszych najmłodszych i zapraszamy na ferie zimowe.

***

W ostatni tydzień sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci wyruszyły w świat opowieści znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Dzielny ołowiany żołnierzyk i Brzydkie kaczątko to baśnie, z których tekstów korzystały na zajęciach. Prace plastyczne, jakie powstały  podczas tych spotkań, można już podziwiać w bibliotece.Wakacje uczestnicy pożegnali przedstawieniem teatralnym „Brzydkie kaczątko", które przygotowały - goszczące nie pierwszy raz w Chojnowie – lubińskie aktorki Anna Chojnacka i Joanna Szeler. Panie, jak zawsze, zagwarantowały dobrą zabawę.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

„Wakacyjny zawrót głowy" z najmłodszymi bywalcami biblioteki już zakończony. Mamy nadzieję , że uczestnictwo w zajęciach dostarczyło dzieciom radości i wielu pozytywnych przeżyć. Już dziś zapraszamy na następne spotkania, a informacje o nich można zasięgnąć zaglądając na stronę internetową: www.biblioteka.chojnow.eu.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama