Koncert Eleni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKoncert Eleni- wspomnienia i wrażenia

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Kolejna odsłona wakacyjnych spotkań pn. „Muzyka w Rynku" ściagnęła do centrum tłumy. Na scenie tym razem oglądaliśmy, słuchaliśmy i oklaskiwaliśmy znaną i lubianą Eleni.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Swój wokalny debiut miała w szkolnym zespole Niezapominajki. Już wtedy zachwycała głosem i scenicznym obyciem. W szkole średniej śpiewała w zespole Ballada, a po maturze zaczęła występować w studenckiej grupie Hellen. Najstarsi fani pamiętają ją z popularnego w latach siedemdziesiątych zespołu Prometheus. Od 1980 roku Eleni rozpoczęła karierę solową.

Któż z nas nie zna tych piosenek - Po słonecznej stronie życia, Miłość jak wino, A słońce sobie lśni, Na miłość nie ma rady? Chojnowianie dowiedli, że Eleni wciąż jest w ich pamięci i doskonale znają Jej repertuar. Śpiewali wspólnie z wokalistką, przywołując jednocześnie wspomnienia sprzed lat.

Piosenkarce towarzyszyli na scenie (jak wspomniano - już od 37 lat) doskonali muzycy. Kostas Dzokas, Aleksander Białousy oraz Andrzej Ellmann, wspólnie z Eleni bawili publiczność przez dwie godziny greckimi rytmami, melodyjnymi utworami i anegdotami ze swojego artystycznego życia, w których szczególnie celował Kostas Dzokas.

 

Koncert pięknych, melodyjnych, niebanalnych utworów, Eleni zakończyła szczególną dla wielu piosenką religijną - "Barką". W otoczeniu najmłodszych chojnowian, których wokalistka zaprosiła na scenę, pieśń miała wyjątkowy wydźwięk.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

- Wspaniały koncert – mówi pani Helenka, mieszkanka Chojnowa – Wzruszyłam się kilkakrotnie, bo te melodie przypomniały mi jak odtwarzałam je z adapteru.

 

- Oj, tak, dawno nie słyszeliśmy Eleni, nie puszczają jej w radiu – dodaje pan Zbigniew. – Cieszę się, że przyszliśmy na ten występ – bardzo udane popołudnie.

 

Opinii w tym tonie było wiele. Chyba wszyscy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatora i przyszli tego dnia do Rynku, miło spędzili tu czas. W ich imieniu, za te wspaniałe chwile, wokalistce dziękował na scenie burmistrz Jan Serkies.

- Ten koncer na długo pozostanie w naszych sercach. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak znakomitą piosenkarkę – piosenkarkę, która łączyła, łączy i łączyć będzie pokolenia. Dziękując za cudownie spędzony czas, życzę całemu zespołowi zdrowia, wielu jeszcze kolejnych przebojów i wszelkiej pomyślności.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

A potem jeszcze długo, długo, artystka podpisywała swoje płyty i rozmawiała z mieszkańcami, ku uciesze wielu chojnowskich fanów.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
tm7VnUzD2014-03-012oeX8je17gG
VMrgl2JXZvmh2014-01-19jTTRT6AZ8cIN

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama