Pisanie to magia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPisanie to magiaKto pamięta jeszcze serial „Tata, a Marcin powiedział...".?

Realizowany w lata 1994-1995 był debiutem, scenarzystki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, dziś także cenionej pisarki.

Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie 26 września zaprosili mieszkańców na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, która w niezwykle osobisty i humorystyczny sposób opowiadała o swojej twórczości.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Największą popularność przyniosła jej trzytomowa saga pt. „Cukiernia pod Amorem". To zajmująca podróż przez stulecia w świecie szlacheckich dworków oraz współczesnej polskiej prowincji.

Na spotkaniu autorskim, pisarka podkreślała, że historia nigdy nie była jej mocną stroną. Wykuwała daty, wydarzenia, nazwiska bohaterów. Zaliczała i zapominała. Po latach zapragnęła napisać powieść historyczną. Ta myśl dla niej samej była zaskakująca. Ale udało się.

- Ta książka była dla mnie zabawą. Czułam się jak przewodnik, który nie wie dokąd dojdzie.

Odkrywanie historycznych faktów, wplatanie w nie losów postaci, kreowanie nowych zdarzeń, było jak mówi pani Małgorzata samą radością.

Chwilę potem jednak dodaje, że pisarstwo, to ciężka praca, wyczerpująca umysłowo i fizycznie. Dlaczego zatem tak się poświęca?

- Dla sławy - żartuje pani Małgosia. – Dla popularności i z przeświadczenia, że poprzez moje treści edukuję społeczeństwo. Zawsze miałam poczucie, że wiem lepiej. Pisząc, pod przykrywką akcji, wydarzeń i sytuacji przemycam treści dydaktyczne. Przynajmniej tak mi się wydaje. Pisanie rzeczywiście wymaga wysiłku, ale to magia, która wciąga, zatraca i bawi.

 

Spod pióra Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk wyszło kilkanaście książek, kilka scenariuszy serialowych. Jest historykiem teatru, dziennikarką, dwa lata była nauczycielką języka polskiego i łaciny w szkole średniej.

Zabawna, a jednocześnie mocno stąpająca po ziemi, w rozmowie z chojnowiankami, dzieliła się doświadczeniami, nie tylko pisarskimi, ale także życiowymi – jak być mądrą matką, żoną..., bo przecież Małgośka wie najlepiej.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Na rynek wchodzi właśnie najnowsza powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „Podróż do miasta świateł", która jest już dostępna w zasobach naszej biblioteki, podobnie jak inne pozycje tej autorki. Polecamy!

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama