3. Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy3. Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tegoroczną edycję spotkań z brzmieniami dawnych mistrzów Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zaplanował w kilku odsłonach i kilku przestrzeniach.

Inauguracja miała miejsce w Muzeum Regionalnym. 4 października o godz. 18.00 zebrani mogli posłuchać hiszpańskiego baroku w wykonaniu mieleckiej grupy HORTUS MUSICUS oraz duetu smyczkowego braci Dębińskich, czyli OAK BROTHERS ze Świeradowa Zdroju.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Dzień później na koncercie w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP do muzyków dołączyło chojnowskie ALL`ANTICO, które po raz pierwszy można było usłyszeć w rozszerzonym, siedmioosobowym składzie i z wzbogaconym instrumentarium.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Muzyczne prezentacje rozpoczął na organach pan Tomasz Susmęd, a potem już młodzi wykonawcy zaprosili słuchaczy w dźwiękową podróż po epoce baroku. Niewątpliwą atrakcją był repertuar, a dodatkowym smaczkiem instrumenty takie jak teorba czy kobza.

 

W niedzielę 6 października o godz. 19.00 zaproszono słuchaczy na muzyczny eksperyment. Brzmienia dojrzałego baroku (ALL`ANTICO) konfrontowano z jazzowym feelingiem zespołu DĄBROWSKI QUARTET. Dwunasto-, a na początku nawet trzynastoosobowy skład sprawił przybyłym do sali widowiskowej sporą i miłą niespodziankę. Barokowe początki i zakończenia utworów wypełniał w ich środkowych partiach współczesny jazz, a wszystko razem tworzyło spójną, muzyczną ucztę.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

Przed nami jeszcze jeden koncert. Na zakończenie 3. Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną w Muzeum Regionalnym wystąpi w sobotę 26 października br. pani Agnieszka Justyna Szumiło (sopran), a towarzyszyć będzie jej na klawesynie pan Michał Malec. W koncercie zatytułowanym „Canzony, Arietty i Arie starowłoskie" usłyszymy perełki muzyki wokalnej baroku. Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

 

Tegoroczna edycja Jesieni znalazła uznanie i wsparcie nie tylko w lokalnym samorządzie, ale także wśród chojnowskich firm. Za pomoc dziękujemy: T. Kret i S-ka, BHPE s.c., Bankowi Spółdzielczemu, FEERUM S.A., pasmanterii SAJNÓG, Bankowi Zachodniemu WBK oraz firmie KOMERC Sp. z o.o.

 Stanisław Horodecki
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama