10 lat pod patronatem Papieża - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy10 lat pod patronatem Papieża„Ideały są jak gwiazdy – jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować". Dziś słowa te nabierają szczególnego znaczenia, obchodzimy bowiem dziesiątą rocznicę nadania Gimnazjum nr 1 w Chojnowie imienia Jana Pawła II. 11 października 2003 roku obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tymi słowy młodzież chojnowskiego gimnazjum rozpoczęła akademię, która w miniony piątek miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji.

 

Uroczystości zainaugurowała Msza św. w kościele pw. NPNMP pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka w koncelebrze z ks. proboszczem Mirosławem Makowskim, ks. prałatem Tadeuszem Jurkiem, ks. Jarosławem Góreckim, ks. Tomaszem Ślazykiem, ks. prałatem Władysławem Bystrkiem i ks. Jarosławem Kowalczykiem – Dyrektorem Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

Biskup Marek Mendyk, przywołując w kazaniu nauki Papieża Polaka, wspominał jednocześnie osobiste spotkania z Janem Pawłem II.

Szkolna społeczność dziękując wspólnie za dotychczasowe łaski, prosiła o kolejne lata pomyślności.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Po Mszy św. wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Stąd nauczyciele, uczniowie, absolwenci szkoły, władze samorządowe powiatu, miasta i gminy, zaproszeni goście, przeszli do pobliskiego domu kultury. Tam byli świadkami wspaniałego montażu słowno-muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okoliczność, który był hołdem złożonym Wielkiemu Papieżowi Polakowi i jednocześnie podsumowaniem ostatnich dziesięciu lat działalności placówki.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Spektakl został przygotowany pod kierunkiem katechetki Anny Rozmus, pani Moniki Inglot i pana Tomasza Susmęda przy współpracy z pania Jagodą Zderską i panem Andrzejem Traczem.

Młodzieńcza radość, humor, zabawa, ale i nostalgia, wzruszenie – takie emocje emanowały ze sceny, na której uczniowie słowem, tańcem, muzyką oddawali cześć Patronowi, świętując jednocześnie okrągły jubileusz.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

„Czerpiąc z nauk Patrona nie zapominamy o ważnych rocznicach narodowych, kultywujemy polskie tradycje, staramy się dbać o piękno języka i przyrody ojczystej" – deklarowała ze sceny młodzież -„ Tradycją naszej szkoły stały się wycieczki śladami Jana Pawła II, rokrocznie uczestniczymy w konkursach jasełek, kolęd i pastorałek oraz w Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Mając głębokie poczucie dumy i odpowiedzialności społeczność naszej szkoły co roku podejmuje szereg inicjatyw, których celem jest przybliżenie osoby i nauk Ojca Świętego. Z okazji siódmej rocznicy Jego śmierci zorganizowaliśmy konkurs na Filmową Biografię Jana Pawła II. W 2011r. aktywnie włączyliśmy się w uroczystości mające na celu uczczenie beatyfikacji Jana Pawła II. W każdą rocznicę nadania imienia szkole obchodzimy Święto Patrona. Nie zapominamy także o rocznicy urodzin i dniu Jego odejścia. Co roku kilkoro uczniów naszej szkoły zostaje stypendystami Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i działającej przy gimnazjum Fundacji „Smak Sukcesu". Od wielu lat bierzemy udział w różnego typu akcjach charytatywnych, ściśle współpracujemy ze stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „Dajmy Szansę". W kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole, na stałe wpisany jest już konkurs Poezji Karola Wojtyły i spływ kajakowy, turniej sportowy o „Złotą kremówkę" oraz jasełka bożonarodzeniowe.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Janie Pawle II, nasz Mistrzu! Obiecujemy ci, że nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania i nadal będziemy czynić wszystko, aby być godnymi Twojego Wielkiego Imienia".

Moc życzeń, gratulacji, uścisków dopełniły uroczystości. A po oficjalnych obchodach, można było zwiedzić gimnazjum, spotkać się ze szkolną społecznością i przez jakiś czas jeszcze cieszyć się atmosferą podniosłego jubileuszu.

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uczczcenia 10.rocznicy nadania imienia szkole.

 opr. eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
zsO80Xow2014-03-01ciKOAafZLyS
w1i0M2JNY2014-01-20V8ay5r65l

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama