Edukują, kształtują, rozwijają – przypinają skrzydła - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyEdukują, kształtują, rozwijają – przypinają skrzydłaDzień Edukacji Narodowej, święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, w naszym mieście obchodzony jest w poszczególnych placówkach kameralnie i radośnie. Szkolne, przedszkolne społeczności, w swoim gronie świętują każdego roku Dzień Nauczyciela doceniając pracę wszystkich pedagogów.

Władze miasta natomiast, tradycyjnie zapraszają chojnowskie grono pedagogiczne, pracowników administracyjnych oświaty i nauczycieli emerytowanych na wspólne świętowanie. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Domu Schrama 17 października. Uroczystość była okazją do podziękowań, wyróżnień, gratulacji i powinszowań.

Zawód nauczyciela nie należy do łatwych, na ogół jednak przynosi wiele satysfakcji. To Oni przecież dają kolejnym pokoleniom wykształcenie, wyposażają w wiedzę i umiejętności, inicjują rozwój i kształtują światopogląd.

- Ludzie, którzy innym się ofiarowali i poprzez budowanie w młodych pewności siebie, przypinają im skrzydła – mówił o nauczycielach dyrektor MOKSiR otwierając spotkanie.

Za osiągnięcia chojnowskiej oświaty, sukcesy edukacyjne, sportowe i artystyczne dziękował natomiast burmistrz Jan Serkies. Gratulując wszystkim wyników i dokonań na każdym szczeblu, w imieniu władz samorządowych wręczył nagrody za osiągnięcia w pracy zawodowej oraz zaangażowanie w działalność dla dobra oświaty miasta Chojnowa, które otrzymali: Beata Kanabrodzka, Ewa Jedynak, Małgorzata Cieśla, Monika Inglot, Mariusz Szklarz i Andrzej Urban.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tego dnia swoich członków uhonorował także chojnowki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzień Jubilata czyli związkowców obchodzących jubileuszowe rocznice przynależności do Związku, wyróżnia się każdego roku. W tym, za 60 lat przynależności okolicznościową statuetkę otrzymała Pani Krystyna Dąbek oraz Józefa Born. 50.lecie obchodziły Panie Regina Dacyszyn oraz Urszula Szczypińska, 40.lecie Maria Adamczak. 25 lat w Zawiązku jest Pani Alicja Hanuszczak, pięć lat mniej Bożena Zawadzka, Bogusława Kruk, Maria Lis i Krystyna Brejan. Uroczyście także powitano nowych członków – Panie Helenę Ziębę oraz Anetę Czapską.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Gratulacje i podziękowania padły także ze strony władz naszej gminy. Jej przedstawiciel, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pyrz, symboliczny bukiet, z życzeniami dla wszystkich pracowników oświaty, złożył na ręce swojej pierwszej wychowawczyni Pani Marii Jawor.

Dodatkowym prezentem od gospodarzy spotkania był koncert chóru Skoranta. Znane, melodyjne piosenki, szybko podchwycono i wspierając chórzystów wtórowano im dowodząc, że nauczyciel nie tylko z nauką jest za pan brat, ale i rozerwać się lubi, potrafi i potrzebuje.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama