Dwie perspektywy bliźniaczek - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDwie perspektywy bliźniaczekSkromne, wrażliwe, delikatne, spokojne – to jednak pozory. Drzemie w nich ogromny duch twórczy, z szaloną duszą artystyczną i nieposkromioną potrzebą wyrażania siebie w różnych formach.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Siostry Magda i Marta Kociuba idą przez życie, jak przystało na bliźnięta – razem i jak przystało na artystki, nieco chaotycznie. Codzienne sprawy – nauka, obowiązki domowe - dopełnia sztuka. Ich pasją jest muzyka, poezja, rękodzielnictwo i rysunek. Jako nastolatki dały się poznać na chojnowskiej scenie od strony muzycznej. Magda grała na perkusji, Marta wtórowała jej na gitarze. Od kilku lat oddają się głównie rękodzielnictwu i malarstwu. W maju Miejska Biblioteka Publiczna w Galerii Młodych zaprezentowała ich misterne robótki – biżuterię, serwety, breloczki.

8 listopada chojnowianie mieli możliwość ujrzenia ich wspaniałych prac plastycznych. Portrety i natura wykonane ołówkiem, kredką oraz tuszem robią wrażenie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 960)

Cechuje je dbałość o szczegóły, wierność oryginałowi i prostota przekazu. Trudno jednak słowem opisać kunszt autorek, najlepiej z ich pracami zapoznać się osobiście. Wystawa zatytułowana „Szkice – dwie perspektywy", zdobić będzie hol biblioteki do końca roku. A komu nie po drodze, polecamy strony http://staropolskasztuka.blogspot.com/, http://staropolskasztuka.blox.pl/html

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

W przyszłości mamy nadzieję poznać także poetki Magdę i Martę. Tymczasem artystki „tworzą do szuflady". Liczymy, że wiersze i ich autorki szybko dojrzeją i wkrótce spotkamy się na kolejnym kulturalnym wydarzeniu w naszym mieście.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 960)

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama