Kolejny raz pomogli - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKolejny raz pomogli(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Tegoroczna edycja Maratonu Pisania Listów – akcji organizowanej przez Amnesty International - dla społeczności Gimnazjum nr 2, była szóstą akcją wyrażania indywidualnego sprzeciwu naruszania fundamentalnych praw człowieka.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Maraton Pisania Listów to wydarzenie międzynarodowe, ale idea narodziła się w Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Najważniejszym jej celem jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są niezwykle skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych, zdarza się, że mają wpływ na zmianę wyroku.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

14-15 grudnia, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, w tym także w Chojnowie, odbył się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. Chojnowscy gimnazjaliści w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grupy osób napisali 2657 listów. Wielogodzinne pisanie wyczerpuje i nuży, organizatorzy chojnowskiego Maratonu, zawsze dbają jednak o komfort piszących. Standardem zatem jest posiłek, napoje zimne i gorące, „mamusiowe" kanapki, zdrowe owoce. To dla pokrzepienia ciała i umysłu. A dla relaksu, w tym roku, był koncert zespołu Nostromo, zumba i mecz siatkówki.

Nasza młodzież kolejny raz wsparła wielką ideę, dorośli stworzyli jej do tego wspaniałe warunki, a redakcja Gazety Chojnowskiej, im wszystkim gratuluje i wyraża szacunek dla poparcia znaczącego, obywatelskiego projektu.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama