Wspólnotowe Wigilie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWspólnotowe Wigilie 

Podczas gdy w naszych domach trwają przygotowania do świątecznego spotkania z najbliższymi, w mieście wigilijne wieczerze już się odbywają.

 

Na jedną z pierwszych, zaprosili naszą redakcję 11 grudnia, członkowie Polkowickiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu. Organizacja skupiająca 50. naszych mieszkańców, od wielu lat dba, by członkowie czuli się w swoim gronie jak w rodzinie.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tego typu uroczystości bez wątpienia zbliżają i zacieśniają więzy. Z serdecznością zatem składano sobie świąteczne i noworoczne życzenia, dzielono się opłatkiem, wspólnie celebrowano jedną z najcieplejszych (mimo, że zimową porą) uroczystości.

Niepełnosprawnym, jak zawsze towarzyszyły władze – wicestarosta powiatu legnickiego Lilia Walasek, burmistrz Chojnowa Jan Serkies, wójt gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak oraz władze związkowe z Polkowic, a także dyrektor PCPR Honorata Rękoś i kierownik WTZ Andrzej Pyrz. Świąteczną część spotkania otworzył modlitwą ks. Krzysztof Zagrodny. Potem łamano się opłatkiem, śpiewano kolędy przy akompaniamencie akordeonu i raczono się wigilijnymi potrawami. Jako, że grudniowe spotkanie było ostatnim w kończącym się roku, nie omieszkano podsumować działalności i przekazać podziękowania dla wszystkich udzielających się, wspierających i pomagających.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Za pośrednictwem Gazety Chojnowskiej członkowie Polkowickiego Związku Narządu Ruchu pragną także gorąco podziękować Pani Wiesławie Majewskiej za wszelką pomoc.

  

Dwa dni później, za świątecznym stołem zasiedli chojnowscy diabetycy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Wśród nich zaproszeni goście – władze miasta, powiatu, opiekun medyczny, diabetolog Maria Dziura, kierownik chojnowskiej przychodni, przedstawicielki MOPS, ksiądz Marek Osmulski i oczywiście nasza redakcja. Goście – przyjaciele stowarzyszenia – w ciepłych słowach dziękowali za dotychczasową współpracę, życzyli diabetykom przede wszystkim zdrowia i oczywiście spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącycm 2014r. Modlitwa i poświęcenie opłatków było wstępem do wspólnych, osobistych życzeń.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Potem wspaniała uczta i bożonarodzeniowe pieśni. Kolędy wprowadziły świąteczny nastrój.

Taki klimat towarzyszył wszystkim długo jeszcze po zakończeniu spotkania.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama