Wigilie w gronie przyjaciół - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWigilie w gronie przyjaciółPamiętaj, będą ludzie smutni, opuszczeni, niepotrzebni nikomu – i nikt z nikim słowa nie zamieni, nie zaprosi do swego domu. Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić. I życz szczęścia całemu światu: niech się wszystkie serca rozweselą…

Między innymi te słowa zostały wypowiedziane podczas Wigilii dla osób niepełnosprawnych, która odbyła się 18 XII 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Uczestniczyło w nim blisko 220 osób. Były to osoby z wielu placówek, min; z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy "Lilia" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, grupa ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, uczniowie z Klasy Integracyjnej, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Stowarzyszenia Diabetyków i inni.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Z osób zaproszonych gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Marka Mendyka, księży chojnowskich parafii, władze powiatu legnickiego, władze miasta i gminy Chojnów. Na Wigilię przybył także pan Michał Huzarski – Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Artystycznie Wigilię uświetnili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół z Chojnowa przedstawiając własną interpretację jasełek, za co serdecznie im dziękujemy.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Pragniemy także podziękować osobom dobrej woli i sponsorom, za to, że jak co roku, możemy liczyć na pomoc materialną. Dziękujemy każdemu, kto swoją pracą, pomysłem i zaangażowaniem przyczynił się do zorganizowania tegorocznej uroczystości.

WTZ Chojnów - Alina W.

Następnego dnia, 19 grudnia, w niemal rodzinnej atmosferze spotkali się podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od ponad 20 już lat pracownicy MOPS przygotowują wieczerzę, głównie dla osób, które ten szczególny czas przeżywają wyjątkowo, bo samotnie dlatego też chętnie przyjmują zaproszenie dyrekcji i pracowników ośrodka.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Około 60 osób zasiadło zatem przy pięknie i suto zastawionym stole, wśród bliskich sobie osób i zaproszonych gości. Łamano się opłatkiem, składano sobie serdeczne życzenia, śpiewano kolędy – razem przeżywano ten świąteczny czas.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Podopiecznym MOPSu towarzyszył ks. Marek Osmulski, sekretarz miasta Brygida Mytkowska, radne Aleksandra Chrząszcz i Barbara Kułacz oraz pracownicy Ośrodka. Ciepłe, serdeczne spotkanie, było jedną z nielicznych chwil w roku, gdy każdy z uczestników mógł poczuć bliskość drugiego człowieka, zrozumienie i troskę.

egNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama