W województwie jak co roku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW województwie jak co roku(szerokość: 640 / wysokość: 360)

Ta tradycja sięga 2002 roku. Wtedy po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z opiekunem muzycznym Zenonem Chmielewskim i burmistrzem Janem Serkiesem wyjechali do władz wojewódzkich z chojnowską kolędą. Od tego czasu, każdego roku korczakowcy, krótko przed Bożym Narodzeniem spotykają się z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego przynosząc im muzyczne życzenia świąteczne i noworoczne.

(szerokość: 640 / wysokość: 360)

W tym roku odwiedzili Wrocław po raz jedenasty i tak jak w latach poprzednich serdecznie zostali przyjęci. Wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska będąc pod dużym wrażeniem, dziękowali młodym muzykom za piękne wykonanie kolęd.

Chojnowska delegacja, tradycyjnie też grała na korytarzach Kuratorium Oświaty, „wyciągając" z biur urzędników, oczekujących tej wizyty co rok. Muzyczne życzenia serdecznie przyjęli również pracownicy Wydziału Kultury, Edukacji i Nauki, Sportu i Rekreacji oraz Turystyki.

(szerokość: 640 / wysokość: 360)

Młodzież gościła także z kolędą na sesji Sejmiku Dolnośląskiego. Wrocławscy radni, nie szczędzili braw i podziękowań za wspaniałą niespodziankę zgotowaną przez chojnowian.

(szerokość: 640 / wysokość: 360)

Tradycja kolędy w województwie przyjęła się na dobre. Poprzez samorządy stała się cyklicznym, wyjątkowym, nieco metaforycznym, spotkaniem mieszkańców naszego miasta z mieszkańcami Wrocławia, a dla uczniów oryginalną lekcją obywatelską. Świąteczne życzenia płynące nutami i z serc najmłodszych to chyba najmilszy dar – wzbudza emocje i zapada w pamięć.

Do zobaczenia za rok.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
SuKxgUQnAOhf2015-11-21p3WvYqKR

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama