Chojnowianie dla Orkiestry - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Chojnowianie dla Orkiestry



Kolejny już raz, chojnowianie na miarę swoich możliwości, wsparli akcję Jurka Owsiaka. 22 stycznia, tak jak w wielu miastach naszego kraju, zagrała i u nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

Od wczesnych godzin porannych, 28 wolontariuszy zbierało datki od mieszkańców. Pełne puszki, trafiały do sztabu, który ulokował się w pomieszczeniach Domu Schrama. Tu skrupulatnie liczono pieniądze i dodawano kolejne sumy do chojnowskiej puli.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

O godz. 15 w rynku, zrobiło się głośno. Przez kolejnych kilka godzin, na scenie prezentowali się lokalni artyści, talentem wspierając akcję Owsiaka. Chojnowian rozgrzewały zespoły folklorystyczne - SŁOWIKI ze Starego Łomu i ALBINKI ze Strupic,

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

zespoły młodzieżowe - ROK STARSI, WHITE HAT i weteran lokalnej sceny POLISH FICTION, obejrzeliśmy również dynamiczny pokaz taneczny Gabrysi Zenki.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

Występy każdorazowo poprzedzała licytacja. Dzięki hojnym mieszkańcom, zebraliśmy ponad 14 tysięcy złotych. W imieniu Jurka Owsiaka, chorych dzieci i seniorów dziękujemy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 960)

eg

 

***

Przygotowanie, przeprowadzenie i podsumowanie imprezy takiej, jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to praca i zaangażowanie szeregu osób. Na ulicach i placach widzimy przede wszystkim wolontariuszy. W roku 2014 w Chojnowie i okolicznych sołectwach kwestowało 28 osób.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

Sztab miał zgodę Fundacji Jurka Owsiaka na udział 60 wolontariuszy, ale zbrakło chętnych... Tym większe słowa uznania i podziękowania dla tych, którzy postanowili włączyć się aktywnie w brzmienie Orkiestry. Byli to: Dorota Amarowicz, Krzysztof Bałaj (najwyższa zebrana kwota – 1336,60 zł), Manuela Baran, Ola Baranowska, Paweł Bencal, Joanna Boczar, Ewa Czereśniowska, Małgorzata Czereśniowska, Łukasz Faluta, Ewelina Janecka, Alicja Jaśkiewicz, Dominika Jędraszczyk, Kacper Kaleta, Sabina Kargul, Klaudia Kawa, Paulina Kołsut, Dominika Kowalczuk, Magdalena Lisik, Piotr Lizak, Monika Olbrych, Julia Silldorff, Klaudia Sroka, Aleksandra Stroceń, Weronika Szymczak, Błażej Wojtala, Kacper Wyrwał, Agata Wytrwał, Marta Wytrwał. Droga dwudziestko ósemko - dziękuję!

Orkiestra – to także sceniczne prezentacje. W tym roku na prośbę o wpisanie się na listę występujących odpowiedziały życzliwie dwa zespoły folklorystyczne - SŁOWIKI ze Starego Łomu i ALBINKI ze Strupic. Były też zespoły muzyczne z Chojnowa – coverowo-rockowi ROK STARSI z Gimnazjum nr 2, countrowe WHITE HAT i punkowe POLISH FICTION. Nie zabrakło tanecznej prezentacji Gabrysi ZENKI. Wszystkim wykonawcom równie serdecznie dziękuję!

 

(szerokość: 640 / wysokość: 425)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 

„Fanty" na licytację i do naszego orkiestrowego sklepiku przekazali: Biuro Podróży „Gromad", sklep Papierniczo-Zabawkowy państwa Macewicz, Księgarnia pani Haliny Chyb, sklep „Rivendel" pana Adama Piróga, pizzeria „Prowincja" i pizzeria „Piccolo Mondo", portal „Chojnow.pl", sklep „Dobry Kolor" pani Zofii Mączniewskiej, kwiaciarnia „Na rogu" pani Danuty Iwanickiej, sklep obuwniczy pani Katarzyny Dziedzic, koło wędkarskie „Skora Chojnów", Urząd Miejski w Chojnowie, Urząd Gminy w Chojnowie, sklep „Intermarche", członkowie Gildii Artystów Chojnowa – Anna Wójcik, Halikowska, Małgorzata Krzywda, Jadwiga Stopa, Julian Pamuła, Jurand Kowalski, Piotr Misikiewicz, Mariusz Głód, Wiesław Sandecki, Stanisław Horodecki – oraz Drukarnia „Unifot" państwa Gizeli i Andrzeja Bobików. Dziękuję!!!

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Słowa wdzięczności należą się osobom zaangażowanym w bezpieczeństwo imprezy, czyli Komendantowi i policjantom z Komisariatu Policji w Chojnowie oraz tym, którzy pomagali nam w liczeniu - pracownikom i Pani Prezes Banku Spółdzielczego, pracownikom i Paniom Dyrektor z Banku PKO BP i Banku Zachodniego WBK. Wreszcie – zawsze niezawodnym i oddanym Orkiestrze od szeregu lat – Antoniemu Skalskiemu i Pawłowi Wróblowi.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Jeśli wspomnę jeszcze o pomocy pani Anny Kozak z Urzędu Gminy i pracownikach MOKSiR, dla których Orkiestra rozpoczęła się wczesnym rankiem, a zakończyła przed północą – to mam nadzieję, iż nikogo w podziękowaniach nie pominę. Jeśli jednak stałoby się inaczej – przepraszam zainteresowanych. Wspólnie zebraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14.050,09 zł i nieco przekazanych w oddzielnej torbie „innych wartości pieniężnych".

Za rok 23. finał. Mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej owocny.

 

Stanisław Horodecki

szef sztabu nr 2772 w Chojnowie

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 



Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
WbaumdoK2015-11-21uqsZ0T1Fww

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama