RMA Polska – wskaźniki wciąż idą w górę - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRMA Polska – wskaźniki wciąż idą w góręPodczas gdy gros firm boryka się z kryzysem, RMA Polska nieustannie, od 17 lat poprawia swoje statystyki. Odkąd w 1997 roku niemieccy przedsiębiorcy postanowili poszerzyć swoją działalność o Polskę, i wybrali lokalizację  zakładu w Chojnowie, firma notuje same sukcesy. Pięcioosobowa załoga rozrosła się do 70. pracowników, powierzchnia zakładu ograniczała się do jednej hali o pow. 1000 m2, dziś to 4 hale o łącznej powierzchni 6000 m2. Powiększył się park maszynowy, poszerzył asortyment, ściany pomieszczeń administracji wypełniły liczne certyfikaty, nagrody, wyróżnienia.

(szerokość: 640 / wysokość: 326)

Historia spółki specjalizującej się w produkcji elementów branży gazowniczej, to ciągły rozwój i doskonalenie. Firma ruszyła w rok po zakupie gruntów. Po kilku miesiącach z zakładu wyszły pierwsze transporty z gotowymi produktami. Kolejne lata to intensywne szkolenia kadr, wdrażanie nowych technologii, rozwój współpracy kooperacyjnej. W 2004 roku buduje się tu nową halę produkcyjną pod obróbkę mechaniczną i modernizuje park maszynowy. Dzięki temu znów rosną ekonomiczne parametry firmy. Wkrótce okazuje się też, że potrzebna jest dalsza rozbudowa. W 2010 roku zatem spółka zyskuje kolejną halę wraz z zapleczem magazynowym, kolejne maszyny i kolejnych pracowników. Cel ekonomiczny firma osiąga przy zachowaniu najwyższych standardów organizacyjnych i technicznych, co potwierdzają certyfikaty, nagrody i pozycja RMA w ogólnopolskim rankingu Gazel Biznesu, prowadzonego przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier.

(szerokość: 640 / wysokość: 649)

W tym roku chojnowskie przedsiębiorstwo wśród 4272 najbardziej dynamicznych małych i średnich firm naszego kraju, wytypowanych przez organizatorów, znalazło się na 938 pozycji (w skali województwa - na 326 firm, miejsce 68). To niezwykle wymowne wyniki. Zarząd RMA nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Spółka w dalszym ciągu się rozwija. W ubiegłym roku rozpoczęto kolejną inwestycję – rozbudowę hal i budynku administracyjnego.

Firma jednak to nie tylko infrastruktura i nowoczesny park maszynowy. Za sukcesem koncernu stoją przede wszystkim ludzie. Właściwe zarządzanie, wykwalifikowana, kadra i załoga dążąca do interpersonalnego rozwoju – to atuty firmy dobrze prosperującej, skierowanej na potrzeby klienta. Warto nadmienić, że spółka współpracuje z chojnowską szkołą zawodową, dając młodzieży możliwość odbywania praktyk i ukończenia ich specjalnym certyfikatem RMA Polska.

- Nasze osiągnięcia, to także efekt wzorowej współpracy z chojnowskim samorządem – mówi prokurent RMA Polska mgr inż. Witold Basiszyn. – Przychylność, pomoc w sprawach urzędowych czy wreszcie polityka władz wspierająca lokalnych przedsiębiorców, są składowymi powodzenia spółki.

Miasto w zamian, ma wspaniałą promocję nie tylko w rejonie, nie tylko w kraju, ale i na świecie.

(szerokość: 640 / wysokość: 643)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama