CHOJNÓW KOCHA RECYKLING - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCHOJNÓW KOCHA RECYKLINGGimnazjum nr 2 w Chojnowie od wielu lat promuje ochronę środowiska w naszym mieście. Tym razem koordynowało ogólnopolską akcję „KOCHAM RECYKLING". Nie bez powodu finał działań został zaplanowany na 14 lutego bo przebiegał pod hasłem "EKOWALENTYNKI", której głównym partnerem jest firma Samsung.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

 

Do udziału włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy Chojnowa zamieniali  stare i zużyte baterie na lizaki-czerwone serca. Już w styczniu, gimnazjaliści z klasy I a pod kierunkiem pani Małgorzaty Potaczały, przygotowali warsztaty na temat recyklingu. Tym razem postanowili skierować je do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Warsztaty odbyły się w szkołach podstawowych i przedszkolach. Ciekawa forma zajęć z udziałem głównej bohaterki „Ziemi" spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

14 lutego do szkół i przedszkoli przybyła grupa gimnazjalistów w asyście misia, królika i Tabalugi.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Rozdawali lizaki, a na dużym czerwonym sercu wpisywali ilości zebranych baterii. Po raz kolejny okazało się, że gdy starsi uczą młodszych efekty są doskonałe. Dowodem są wyniki zbiórki baterii. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu koordynatorów w szkołach i przedszkolach udało się zebrać powyżej 6000 sztuk, zużytych baterii, które trafią do recyklingu. Do akcji włączyły się: Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Konopnickiej z koordynatorem panią Mirosławą Spes, Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka z koordynatorem panią Bożeną Szarek, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Ochronka Sióstr Służebniczek.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Sprawny przebieg akcji w Gimnazjum nr 2 zapewnili gimnazjaliści tworzący kapitułę Zielonej Flagi oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Barbary Karasek. Aby zachęcić mieszkańców miasta do udziału w akcji gimnazjaliści nakręcili reklamę oraz filmik edukacyjny. Zużyte baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Stałą zbiórkę baterii prowadzi Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

Za pomoc w organizacji „EKOWALENTYNEK" dyrekcja Gimnazjum nr 2 składa serdeczne podziękowania Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu: Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej, Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka, Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Ochronki Sióstr Służebniczek, Pani Danucie Płatek – menadżerowi sklepu „EKO" w Chojnowie.

 

 

 Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System, Organizacja Odzysku. Relacje ze zbiórki znajdziemy także na stronie Samsunga www.recykling.samsung.com.  

Samsung kocha recykling

 

 mp
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama