Światowy Dzień Chorego - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚwiatowy Dzień ChoregoJuż od kilku lat Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol" w Chojnowie, wspólnie ze swoimi pensjonariuszami celebruje Światowy Dzień Chorego.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

13 maja 1992 roku Jan Paweł II ustanowił dzień 11 lutego świętem wszystkich cierpiących i chorych. Data wyznaczona przez papieża nie jest przypadkowa. Przypomina o dniu wspomnienia pierwszego objawienia Maryi w Lourdes.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Wzorem poprzednich lat, uroczystości rozpoczęła Msza św. w kaplicy

celebrowana przez proboszcza Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chojnowie ks. dra Mirosława Makowskiego oraz ks. Jarosława Góreckiego.

W homilii ks. proboszcz, mówił o objawieniach Bernadety i o źródełku posiadającym uzdrawiającą moc. Treść kazania była nawiązaniem do obchodzonego święta – święta ludzi wymagających szczególnej troski, na co dzień borykających się z przykrymi dolegliwościami i bólem. Modlitwa i sakrament namaszczenia, dodają im sił w walce z chorobą, wzmacniają wiarę w poprawę stanu zdrowia.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Tego typu spotkania jednoczą chorych, dają im nadzieję. Jednocześnie są okazją do podziękowań wszystkim tym, którzy w różny sposób wspierają chorych.

Tegoroczne obchody były wyjątkowe. 11 lutego pensjonariusze i pracownicy Parasola razem z władzami miasta Chojnowa, byli uczestnikami Mszy św. i wspólnego obiadu. Chorych odwiedziła też chojnowska młodzież. Członkinie szkolnego klubu cheerleaderek SP 3, zawitały w Ośrodku, by wręczyć chorym własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Uczniowie SP 4, skupieni w Eucharystycznym Ruchu Młodych wystawili w Parasolu krótki spektakl pt. „Gdyby grzechy były kamieniami".

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Pensjonariusze obejrzeli także przejmujący film o australijskim kaznodziei funkcjonującym z wrodzonym brakiem kończyn. Na pamiątkę spotkania uczniowie obdarowali chorych samodzielnie wykonanymi, kolorowymi obrazkami.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Skromne obchody niosły w sobie wiele szczerości i troski. Były chwilą oderwania od codziennej udręki i okazją do wyrażenia wszystkim osobom przewlekle chorym najlepszych i najcieplejszych myśli, kierowanych w Ich stronę każdego dnia.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama