Fiesta w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFiesta w Chojnowie(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Jeszcze nie przebrzmiał karnawałowy koncert orkiestry Piotra Koziara, a w tym samym miejscu, kilkanaście dni później, publiczność oklaskiwała grupę flamenco z Legnicy, w której od lat uczestniczą także dwie chojnowianki. Tancerze pobierający naukę w Klubie Tańca Farada, pod kierunkiem Lili Bochenkiewicz gościli w Chojnowie po raz drugi. Prezentowany przez nich styl tańca tak bardzo podoba się naszym mieszkańcom, że 8 lutego, salę widowiskową wypełnił tłum fanów flamenco.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

To zjawisko kulturowe, jak mówi definicja, związane jest z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Łączy w sobie elementy kultury hinduskiej, perskiej, żydowskiej, arabskiej, mauretańskiej, egipskiej oraz średniowiecznej muzyki gregoriańskiego chorału. Tańcem opowiada się historię, a ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Wcielanie teorii w praktykę mogliśmy oglądać podczas występu tancerzy-amatorów. Pasja w muzyce, śpiewie, tańcu i w życiu. Gorące klimaty, ekspresja, piękne seniority, długie „tańczące" suknie, barwne chusty i dynamiczna choreografia – to wszystko wzbudzało niecodzienne emocje.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Ten wspaniały spektakl poprzedziła niemniej ciekawa prezentacja duetu Paraluzja. Zupełnie odmienny styl, zupełnie inne klimaty, które nawiasem mówiąc trudno zdefiniować.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Poetycki przekaz jazzowo-rockowo-etniczny, nieco awangardowy, ale zmysłowy i poruszający. Zapewne za sprawą głosu wokalistki i instrumentalnych umiejętności gitarzysty.

 

Farida i Paraluzja dały publiczności kilka godzin zapomnienia, transformując słuchaczy w obszary mało lub zupełnie nieznane.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Odmienne style, inne klimaty, ale wspólna miłość do muzyki i pasja, którą zapewne zarazili wielu goszczących tego dnia w Domu Schrama.

 

*************

Klub Tańca Farida zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką tańca flamenco na zajęcia – w Legnicy lub we Wrocławiu. O szczegółach najlepiej rozmawiać z instruktorką Lilą Bochenkiewicz, pod numerem telefonu 607-235-610.g
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama