Jubileusz filatelistów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJubileusz filatelistów(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Osiem lat temu, 1 marca do Zarządu Okręgu PZF we Wrocławiu zgłoszono rejestrację chojnowskiego Koła Miejskiego Polskiego Związku Filatelistów.

Pomysł narodził się krótko przed tym faktem. Na jednej ze zbiórek harcerskich Naczelnik 141 Poczty Harcerskiej hm. Artur Reichert zaproponował  harcerzom, którzy zbierali znaczki pocztowe, aby utworzyli drużynę o profilu filatelistycznym i tak powstała 7 Drużyna Harcerska "Sokoły". Potem uznano, że należy powołać w Chojnowie miejskie koło filatelistyczne i tak też się stało. 26.04.2006r. Koło zostało zarejestrowane a jego prezesem został Artur Reichert.

5 marca br., w Domu Schrama, świętowano ósmą rocznicę działalności. Była to okazja do podsumowań wieloletniego dorobku, przedstawienia planów na przyszłość i nagrodzenia najbardziej aktywnych.

Brązową odznakę PZF otrzymał Mirosław Gawron, a Kacper Przyłucki uhonorowany został młodzieżową brązową odznaką PZF.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Miejskie Koło skupia nie tylko dorosłych pasjonatów filatelistyki. Coraz częściej szeregi zasilają uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu miasta i gminy. Dla tych ostatnich Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy przyznała środki finansowe, za które zakupione zostały klasery, filatelistyczne lupy i pensety.

Najmłodszą członkinią chojnowskiego Koła jest uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej – Wiktoria. Dopiero zaczyna, ale pilnie przygląda się pasji starszego brata, ucząc się od niego nie tylko teorii, ale i szacunku do posiadanych zbiorów. Jej starsi koledzy mają już kolekcje tematyczne, które teraz uzupełniają i rozbudowują. W ich polu zainteresowań jest np. kolejnictwo, piłka nożna, straż pożarna, czasy średniowiecza czy wydarzenia olimpijskie. Ich pasja nie polega wyłącznie na gromadzeniu znaczków o określonej tematyce. Kolekcjonowanie wiąże się także ze zdobywaniem wiedzy, korzystaniem z róznych źródeł edukacyjnych, naukowych, historycznych. I o to chodzi w filatelistyce. Zbieranie znaczków, kart pocztowych czy stempli ma sprawiać przyjemność i jednocześnie uczyć. Filatelistyka, to nieograniczona podróż w czasie i przestrzeni, dająca przemożną możliwość poznawania świata.

Koło Filatelistów spotyka się w każdą środę w godz. 14.00 – 17.00; w Domu Schrama Rynek 20. Około godz. 15.30 spotykają się członkowie Młodzieżowego Koła Filatelistycznego.

Zapraszamy!

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
WFgI5mU92016-07-27S6DdtGEk

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama