Policja autostradowa na drogach Chojnowa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPolicja autostradowa na drogach ChojnowaOd 1 marca, w Chojnowie mamy drogówkę. Policjanci ujęci w dotychczasowych strukturach tzw. policji autostradowej, w ramach reorganizacji, zasilili szeregi komend miejskich i powiatowych.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Kilkunastu funkcjonariuszy, oddelegowanych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Legnicy obsługuje teren podległy chojnowskiemu komisariatowi policji. Miasto i gmina Chojnów, gmina Miłkowice, drogi krajowe i odcinek autostrady w tym rejonie są dozorowane w systemie całodobowym.

- Pierwsze dni służby policjantów, polegały na poznawaniu topografii, zagrożeń drogowych i przyzwyczajeń mieszkańców – mówi komendant Komisariatu Policji w Chojnowie podkom. mgr Andrzej Sawicki. – Na bazie informacji od instytucji, osób prywatnych czy obserwacji własnych będziemy teraz realizować zadania zmierzające do zniwelowania miejsc i sytuacji zagrażających kierowcom i przechodniom. Naszą ambicja nie jest, jak powszechnie się uważa, gromadzenie jak największej ilości mandatów. Wręcz przeciwnie. Zależy nam na współpracy z mieszkańcami i wypracowaniu wspólnej koncepcji bezpiecznego użytkowania naszych dróg.

 

Bezpiecznie nie będzie, jeśli kierowcy (czy piesi), nie będą respektować prawa. Nadmierna prędkość, parkowanie w miejscach niedozwolonych, jazda pod wpływem alkoholu czy wymuszanie pierwszeństwa, to najczęstsze i nagminne powody stłuczek, wypadków, potrąceń…

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Patrole drogowe z pewnością wzmocnią dotychczasowe działania naszej policji. Sama obecności drogówki, radiowozy z symbolem „R" czy wkrótce motory z funkcjonariuszami w białych czapkach, mamy nadzieję, wzbudzą respekt i zdyscyplinują użytkowników dróg.

Nasz komisariat nie rezygnuje też z dotychczasowej współpracy z Legnicą i tak jak ma to miejsce od kilku lat, okresowo będą się w mieście pojawiać dodatkowe służby.

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ONaOD0kFMBlU2016-07-27dpnqewaaum12
konsekwencja 02014-04-19oko

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama