Bajkopisarz Kasdepke - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBajkopisarz Kasdepke4 kwietnia o godzinie 9.00, w budynku chojnowskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke – dziennikarzem, twórcą słuchowisk radiowych, autorem scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa), ale przede wszystkim autorem książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych SP3 i SP4. Jeszcze przed wystąpieniem pisarza, można było nabyć książki popularnego autora, który wydał wiele, ciekawych pozycji adresowanych do młodych czytelników. Dzieci, znające nazwisko pisarza wyłącznie z okładki ulubionych tytułów, były tak podekscytowane, że dosłownie nie mogły usiedzieć na miejscach. Wreszcie pan Grzegorz pojawił się przed młodą publicznością.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Oprócz prezentacji nowych książek, autor zaprezentował poprzednie oraz prowadził rozmowę z dziećmi. Jego pytania jak się okazało były wstępem do prezentacji kolejnych książek. Pan Grzegorz uraczył swoich słuchaczy fragmentami opowiadań, pełnych humoru i barwnych postaci. Następnie oddał głos publiczności. Uczniowie mogąc wczuć się w rolę dziennikarzy, zasypali pisarza pytaniami. Pan Kasdepke z cierpliwością i nieskrywaną radością odpowiadał na nie. Zapytany o jakim zawodzie marzył jako dziecko, bez wahania powiedział, że pisarza – by móc pisać szczęśliwe zakończenia. Dzieci były też ciekawe, kto był inspiracją dla poszczególnych postaci z książek. Jak się okazuje osobiste przeżycia autora ( książka "Kacper i Ada") oraz dzieci znajomych ("Kuba i Buba"). Wspomniał też o pierwszej książce „Kacperiadzie", którą napisał dla syna .  - Od tej książki wszystko się zaczęło, jestem do niej bardzo przywiązany – wyjaśnił. Oprócz utworów czysto familijnych, pan Grzegorz jest autorem kryminałów, których bohaterem jest Detektyw Pozytywka, który niedługo doczeka się ekranizacji. Na zakończenie spotkania, pisarz rozdawał autografy. Dla większości młodych czytelników, to była pierwsza osobista dedykacja.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Spotkanie z autorem i jego odręczny podpis zapadną zatem w pamięci na długo. Zachęcą także z pewnością do uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach i sięgania po wiele innych książkowych pozycji.

 

**********************************************

Urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).

Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę "Kacperiada..."), zdobywca - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton"), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę "Rózga", "Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie). Współpracuje z wydawnictwami: Nasza Księgarnia, Literatura, Dwie Siostry, G+J, Egmont, Wydawnictwo Literackie, Wilga. Mieszka w Warszawie.

**********************************************mk
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama