Dla Blanki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla BlankiZaczęło się od łez, łez wzruszenia. Jak tylko pojawiła się mała Blanka, dziękująca razem z mamą organizatorkom za wspaniałą inicjatywę, mało kto mógł powstrzymać ciskające się do oczu łzy. Chwilę potem jednak mobilizacja i wulkan energii wybuchł nie tracąc na swej sile przez trzy intensywne godziny.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

12 kwietnia, z inicjatywy chojnowskiej grupy trenującej zumbę, na hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół, po raz pierwszy w naszym mieście odbył się „Maraton zumby", z którego dochód przeznaczono na rzecz trzy i pół letniej chojnowianki Blanki Kuliniak.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Pomysł bez zastanowienia wsparły grupy zumby ze Złotoryi, Legnicy, Jawora, Strzegomia, Lwówka Śląskiego oraz wiele mieszkanek Chojnowa. Ponad 200 maratonek z werwą i niegasnącym uśmiechem na ustach oddawały całą swoją energię na rzecz chorej Blanki, która od kilku miesięcy zmaga się z nowotworem, bólem, cierpieniem i przykrymi, wielotygodniowymi pobytami w szpitalach. Blanka Kuliniak i jej rodzice nie poddają się. Walczą z chorobą, ciesząc się każdą, najdrobniejszą poprawą wyników. Bywają radosne chwile, dni, ale nie jest ich tak wiele. A przecież uśmiech z buzi trzylatka nie powinien znikać nigdy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

Mało kto może ulżyć w cierpieniu, ale nie znaczy to, że nie można rodzinie pomóc. Można i stąd pomysł na taką formę wsparcia – mentalnego i finansowego.

Akcja z zumbą w tle, zaowocowała niebagatelną kwotą ponad 12 tys. zł, dodatkowo też poczuciem wielkiej ludzkiej życzliwości.

Wspaniała impreza, wspaniały cel i wspaniali ludzie – w tym przypadku głównie płeć piękna, bo na parkiecie nie odnotowaliśmy nikogo reprezentującego płeć przeciwną. Mimo że akcja miała niezwykle poważną misję, nie da się ukryć, że wszyscy wspaniale się bawili. Dynamiczna muzyka, energiczne instruktorki, oddane uczestniczki – to wszystko złożyło się na udaną imprezę. W podziękowaniu za zagażowanie, tańczące rumbę uhonorowano drobnymi upominkami od sponsorów i medalami ufundowanymi przez naszego burmistrza.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Z deklaracją pomocy wyszło także Miejskie Przedszkole nr 1, w którym odbył się wielkanocny kiermasz, a dochód ze sprzedaży ozdób przedszkolaki zaplanowały przekazać chorej koleżance.

 

Jako rodzice pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom akcji charytatywnej "Zumba dla Blanki" i za wsparcie finansowe jakie zostało przekazane na konto Fundacji "Na ratunek dzieciom i choroby nowotworowej", której podopieczną jest nasza córcia.

Wsparcie to było uwieńczeniem ogromnego zaangażowania instruktorek i organizatorek Zumby. Panie poświęciły wiele prywatnego czasu i dołożyły wszelkich starań w to, aby akcja odniosła tak wielki sukces, ale przede wszystkim zainteresowały się zdrowiem naszego największego Skarb

Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy także do sponsorów:

Burmistrz Miasta Chojnów, Wójt Gminy Chojnów, Dyrektor Powiatowego Zespółu Szkół, firma "Hocker" Chojnów", firma "Solo" Złotoryja, biuro podróży "Gromad", biuro podróży "Zawisza Travel" przewóz osób, portal chojnów.pl, Społeczne Ognisko Muzyczne, firma "Olsen – Bud", księgarnia "Alfa" ul. Rynek 41, salon "Finezja" ul. Legnicka 38, Foto – Studio Tadeusz Bijak ul. Legnicka 13, MOKSiR Chojnów, zakład Fryzjerski "Justyl" ul. Chmielna 1, studio multimedialne "Rivendell" ul. Legnicka 23, drukarnia "Krzyś" ul. Legnicka 30, Sklep "Mega" ul. Rynek 6, drukarnia "Unifot" Andrzej Bobik ul. Okrzei 2, sklep z bielizną "Wiolex", sklep wielobranżowy "U Kasi" ul. Rynek 29, pizzeria "Piccolo Mondo", Pasmanteria Andrzej Sajnóg ul. Legnicka 45, Cukiernia Stanisław Kryszczuk, Siłownia Alan Iwański, biuro "Plus" Zielona Góra, PPUH Jan Kryszczuk ul. Okrzei 6, Eko-Kolor Spółka Cywilna ul. Okrzei 6,firma "Apis" ul. Okrzei 6, PHU "D.S" Dariusz Sywak ul. Lubińska 38, sklep meblowy "Ina" ul. Kościuszki 28D, sklep wielobranżowy "Dobry Kolor", "Rudziak" sprzedaż hurtowna i detaliczna jaj, FHU "Justyna" Justyna Wojciechowicz, Ireneusz i Izabela Krzyśków, firma "Atut" Spar Okmiany Rafał Tokarz, firma "Gresbud" Krzysztof Łukasiewicz, OVB Karolina Kozłowska + Instruktorki Tańca Zumby.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Rodzice Ania i Przemek

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama