Chojnowianie w Commentry - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowianie w Commentry 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

18 godzin jechali chojnowianie do partnerskiego miasta Commentry we Francji.

Chór Skoranta, grupa kolarzy z UKK Oriens MTB Chojnów, delegacja Chojnowskiego Stowarzyszenia Miast Partnerskich oraz przedstawiciele władz miasta, 30 kwietnia wyjechali do zaprzyjaźnionego, od 9 już lat miasteczka w centralnej części Francji.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

1 maja, przed tamtejszym domem kultury na gości czekali mieszkańcy Commentry, którzy z życzliwością przyjęli chojnowian pod swój dach. Tej wielkiej życzliwości Polacy zaznawali każdego dnia. Trudno opisać jak ciepło i serdecznie wszyscy byli traktowani, jak wiele serca im okazywano i jak bardzo wszyscy uczestnicy się zaprzyjaźnili. W Commentry i jego okolicach mieszka duża grupa Polonii – potomków polskich emigrantów.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Za ich sprawą nasz ojczysty język wciąż tu funkcjonuje, a przyjazd Polaków, dla tej społeczności, jest ogromnym świętem. Stąd też morze wylanych po obu stronach łez wzruszenia, moc szczerych emocji i niezliczona ilość przegadanych godzin – o losach francuskiej polonii, teraźniejszości w ich ojczystym kraju i takich zwykłych, o rodzinie, życiu i pracy.

 

Wielka serdeczność płynęła nie tylko z serc Polonii. Chojnowianie przekonali się, że równie wspaniali są rdzenni Francuzi, z władzami Commentry na czele.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Wizyta miała charakter zarówno oficjalny, jak i partnerski, towarzyski. Chojnowskie Stowarzyszenie Miast Partnerskich ustaliło z tamtejszym Komitetem Zbliźniaczenia szczegóły dalszej współpracy, nasi kolarze nawiązali kontakty, które mają zaowocować wymianą sportową, a nasz chór robił furorę, nie tylko w Commentry. O szczegółach tej wspaniałej wizyty napiszemy jednak w kolejnym wydaniu. Gorąco zachęcamy do lektury, by dowiedzieć się jak wiele łączy nas z narodem francuskim, jak wspaniale traktuje się tam Polaków i ile serca mają potomkowie naszych rodaków.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama