Już wkrótce III edycja Nocy w Muzeum - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJuż wkrótce III edycja Nocy w Muzeum23 maja Muzeum Regionalne zaprasza na kolejną edycję Nocy w Muzeum.

Organizatorzy – Muzeum Regionalne i Partnerstwo Doliny Skory ponownie zapowiadają wiele atrakcji, zabawy i ciekawych zdarzeń. Tegoroczna impreza nawiązywać będzie m.in. do tragicznych w skutkach najazdów husytów na Chojnów. W tym klimacie rozpoczyna się popularna Wyprawa Odkrywców. Dotychczas prowadziła uczestników po salach i ogrodach muzeum, tym razem jej ścieżki wiodą ulicami miasta, doprowadzając w znane, historyczne miejsca naszego grodu. Warto przejść qustingową trasę, by nieco więcej dowiedzieć się o naszej przeszłości, tym bardziej, że na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Podczas tej nocy można będzie zwiedzać Basztę Tkaczy, podziwiać z jej szczytu panoramę miasta, a w jej wnętrzach dwie ciekawe wystawy. Jedna prezentować będzie tkactwo, druga, to przypomnienie wystawy fotografii Stefana Arczyńskiego z 1959 roku. W muzeum natomiast kolejne prezentacje – grafika Grzegorza Fijałkowskiego i „Silver Meetings".

W ogrodach Zamku Piastowskiego serwować będą husycką i współczesną strawę, stanie tu makieta okrutnego husyty, a gdy zapadnie zmrok, przestrzeń wypełni śpiew Skoranty. Klimat XV wiecznego Chojnowa podnosić będzie grupa rekonstrukcyjna.

Jak zawsze organizatorzy zachęcają do odziania się w stroje niecodzienne. Mile widziane są każdego rodzaju kostiumy. Założenie jest takie, by było kolorowo i fantazyjnie.

Zapraszamy 23 maja od godz. 18.00.

 Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama