Zmiany w Przychodni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZmiany w PrzychodniDariusz Kryński, od 20 marca nie jest już kierownikiem Przychodni Rejonowej w Chojnowie.

Od chwili kiedy głośno zaczęło mówić się o finansowych kłopotach przychodni, szeptem mówiło się także o zwolnieniu z kierowniczej funkcji dotychczasowego zarządcy. Plotka krążąca po mieście stała się faktem. Burmistrz wręczył kilka dni temu kierownikowi Dariuszowi Kryńskiemu wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego na zarządzanie w trybie natychmiastowym. Dariusz Kryński nadal pracuje w Przychodni jako lekarz.
Powodem wypowiedzenia kontraktu była niegospodarność i złe zarządzanie placówką, które doprowadziło do kolosalnego zadłużenia w wysokości ponad 900 tys. zł.
Sam kierownik twierdzi, że to czysto polityczne posunięcie.
Władze miasta kategorycznie temu zaprzeczają. Fakty, a przede wszystkim liczby mówią bowiem same za siebie.
Miejsce D. Kryńskiego zajął Bolesław Jakubiak, pełniący do tej pory funkcję miejskiego radnego. Zgoda na objęcie kierownictwa wiąże się z koniecznością ustąpienia z Rady.
Nowy zarządzający ukończył wydział matematyczny na Uniwersytecie Wrocławskim i studia podyplomowe - marketing i zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowości i Zarządzania. Czy te kompetencje wystarczą, aby podźwignąć chojnowski ośrodek zdrowia? Bez wątpienia pomogą, a na efekty będziemy musieli poczekać.
Ważne dla finansów Przychodni jest to, że nowy kierownik został zatrudniony na podstawie umowy o pracę, a nie kontraktu, co w znacznej mierze obniży koszty zarządzania jednostką.
Pożyczka udzielona przez Miasto na spłatę części zobowiązań Przychodni w kwocie 100 tys. zł. umożliwi rozpoczęcie procesu restrukturyzacyjnego.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Czas pokaże...2003-04-06Chojnowianin

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama