Kajakowe zmagania - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKajakowe zmagania 

W sobotę 14 czerwca w Zagrodnie stanęło na brzegu czterdziestu dziewięciu pozytywnie nakręconych ludzi. Towarzystwo mieszane i wiekowo i zawodowo i płciowo. Rzucili kajaki na Skorę, żeby kolejny raz sprawdzić się. Egzamin zdali na siódemkę z plusem. Tego dnia rzeka, oprócz swoich rzecznych niespodzianek, miała dla śmiałków niespodzianki pogodowe. Jednym i drugim podołali znakomicie. 5 przepraw na wodospadach pokonywali z marszu, mniejsze i większe progi rzeczne z falą, niedostatek słońca - uśmiechem i radosnym pokrzykiwaniem. Byli w doborowym towarzystwie, kajakowej braci, gdzie pomaga się wszystkim w potrzebie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Cel tej kajakowej wyprawy - zmierzyć się z rzeką, sprawdzić i poznać siebie, być z innymi.

Skora, niby taka rzeczułka, ale jest z czym walczyć. O tym wie każdy, kto nią popłynął. To nie jest rekreacyjna wycieczka z leniwym podziwianiem widoków. Zapomnij o niedzielnych przejażdżkach łódką po jeziorze. Skora to kapryśna rzeka, czasem leniwa, ale częściej żywiołowa i niebezpieczna. Wyrabia w śmiałkach dyscyplinę, odwagę, odpowiedzialność i potrzebę niesienia pomocy. Tak, tak, atmosfera koleżeństwa to to, czym oddychają nasi kajakarze.

W Jadwisinie zatrzymaliśmy się na gorący posiłek. Była okazja, aby podzielić się wrażeniami. Jak zwykle, przyjaźnie witał nas sołtys, pan Leon Wijatyk. Kiedy czekaliśmy na ostatnie kajaki, młodzież już gotowa była płynąć dalej. Maruderów popędzał deszcz. Z wodą znów na wodzie! Dalej, chwytaj wiosło! Wcześniej "zapłaciliśmy" frycowe, teraz płynęło się o niebo lepiej! Kto chce sprawdzić, niech przekona się na własnej skórze.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

 

To nie są opowieści wyssane z palca. Potwierdzą to dzielne maluchy, ochocza ekipa gimnazjalistów z "Jedynki", grono dorosłych kajakarzy, skromna reprezentacja młodzieży z Legnicy. W pierś się biję, że tak jest. Ale też kłaniam się z wdzięcznymi słowami podziękowań dla pana Leona, Henia, Pawła, Jurka, Przemka i pana Kryszczuka za pączki na deser. Serdecznie pozdrawiam ekipę z Big Formu i z pracowni fotograficznej pana Bijaka i dziękuję jednocześnie za reprezentacyjne koszulki. Ahoj!!!

 Bona Szaban
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama