Pierwsza Olimpiada - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPierwsza Olimpiada 

Trzy dni trwała I Olimpiada Lekkoatletyczna zorganizowana przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Królowa sportu zgromadziła na obiekcie sportowym przy ul. Wojska Polskiego 150 zawodników. O medale walczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i oczywiście młodzież Powiatowego Zespołu Szkół.

 

Każdego dnia wybrani reprezentanci odpalali olimpijski znicz dając znak zawodnikom do rozpoczęcia igrzysk. Królowały biegi na kilku dystansach – indywidualne i sztafetowe, były też skoki w dal, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Pierwszego dnia o laur walczyli uczniowie sześciu szkół podstawowych – SP 3 i SP 4 z Chojnowa, SP Miłkowice, SP Niedźwiedzice, SP Rokitki i SP Krzywa.

Wielka determinacja, wola walki, rywalizacja fair play i oczywiście sprawność fizyczna prowadziły kolejnych zawodników do zwycięstwa. Ich indywidualne rekordy wpływały na klasyfikację szkolną. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że najwięcej punktów w ogólnym podsumowaniu zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4.

Podczas drugiego dnia miejskich mistrzostw lekkoatletycznych na starcie stawali gimnazjaliści. Tak jak dnia poprzedniego, płomień znicza oznajmił otwarcie, zanim jednak na bieżnię weszli pierwsi lekkoatleci, tory zajęli nauczyciele, biegiem wokół bieżni upamiętniając 25 rocznicę wolnych wyborów i dając tym samym świadectwo obywatelskiej i sportowej postawy. Ten dzień igrzysk był wyjątkowy z dwóch jeszcze innych powodów. Obok typowych dyscyplin lekkoatletycznych, odbyły się też zawody grillowania i strażacki tor przeszkód. W pierwszym przypadku, uczniowie Technikum Żywienia PZS, na sześciu stanowiskach, w 2-3 osobowych zespołach, nie tylko walczyli o laur mistrza grillowania, ale udowadniali jak sprawnie, smacznie i estetycznie potrafią serwować plenerową kuchnię.

Uczniowie klasy strażackiej, która od ubiegłego roku funkcjonuje w PZS, na torze przeszkód sprawdzali swoją sprawność, kondycję i nabyte w szkole umiejętności.

W tym czasie lekkoatleci w kilku dyscyplinach zmagali się z czasem i rywalami. Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Chojnowa, Gimnazjum z Miłkowic i Zagrodna opanowali bieżnię zdobywając cenne punkty dla swoich szkół skacząc w dal, pchając kulę i biegając na dystansie 60, 300 i 600 metrów. Na najwyższym podium tej kategorii wiekowej stanęło Gimnazjum nr 2.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 388)

 

Trzeciego dnia znów zapłonął olimpijski znicz i na obiekcie w szranki sportowej rywalizacji stanęli najstarsi – młodzież szkół średnich Powiatowego Zespołu Szkół. W biegach na 100, 300 i 600 metrów, skoku w dal i pchnięciu kulą o medale walczyli uczniowie profilowanych szkół z ul. Witosa, Wojska Polskiego i Poźniaków zajmując w ogólnej klasyfikacji pozycje w tej samej kolejności. Organizatorzy nagrodzili także zawodników z największą liczbą zdobytych medali. Najlepszą lekkoatletką roku 2014 została Martyna Duda, która stawała na podium czterokrotnie, a tytuł najlepszego lekkoatlety zdobył Kamil Balicki.

Laureaci tych tytułów, podobnie jak zwycięskie szkoły poszczególnych kategorii wiekowych zostali dodatkowo wyróżnieni podczas Dni Chojnowa. Tego dnia na dużej scenie zostali uhonorowani statuetkami.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Pozostałych, kilkudziesięciu zwycięzców trzydniowych igrzysk stawało na podium po zakończeniu konkurencji i równie dumni odbierali swoje medale i dyplomy. Rozdano 96 medali, zawodnikom z 11 szkół.

Gratulujemy pomysłodawcom, organizatorom i zawodnikom.

Szczegółowe wyniki lekkoatletyczne zainteresowani znajdą na stronach internetowych chojnow.pl i e-legnickie.pl

 

(szerokość: 640 / wysokość: 966)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama