Kolorową książkę czytać się nauczę - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKolorową książkę czytać się nauczę 

„Kolorową książkę czytać się nauczę

i otworzę bramę bajek kolorowym kluczem"

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Tradycyjnie od wielu lat, podczas obchodów Dni Chojnowa, wszystkie przedszkolaki z chojnowskich „zerówek" pasowane są na czytelników miejskiej biblioteki.

Tym razem uroczystość odbyła się 11 czerwca w Domu Schrama. Naszych najmłodszych uczestników oraz zaproszonych gości przywitały dzieci ze świetlicy SP nr 4 inscenizacją pt. „Sen Mamusi Muminka". Główny motyw tego przedstawienia, przygotowanego pod kierunkiem pani Bożeny Szarek, to ochrona środowiska, a konkretnie problem segregowania odpadów. Występujący uczniowie ciekawie pokazali, jak ważna jest to sprawa. Po inscenizacji bohaterowie zaczarowanej krainy, która zwie się Doliną Muminków, przekazali list z ekologicznym apelem - przeczytany na scenie przez Mimblę, siostrę Małej Mi - każdej grupie przedszkolaków.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

A potem było wspólne odśpiewanie piosenki "Kolorowa książka", przepiękne występy małych artystów i składanie przyrzeczenia. Podczas czytelniczej przysięgi dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przyrzekły szanować książkę, oddawać ją w terminie oraz dbać o naszą planetę.

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

Otrzymały za to pamiątkowy dyplom i kolorową książeczkę oraz małe co nieco za ilustrowanie „Muminkowych dobranocek", które można podziwiać w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Na koniec uroczystości świeżo pasowani czytelnicy zapewnili nas, że będą odwiedzać bibliotekę i na pewno się do niej zapiszą wraz z rodzicami.

 ML
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama