Pierwszy sukces - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPierwszy sukcesW dniach 5-6VI 2014 w Kamiennej Górze odbyła się Krajowa Wystawa Filatelistyczna II stopnia. W wystawie wzięło udział 95 wystawców, którzy swoje zbiory przedstawiali na 294 ekranach wystawienniczych. Oprócz wystawców z Polski byli również reprezentanci Republiki Czech, Ukrainy i Białorusi. (szerokość: 640 / wysokość: 853)

Najmłodszy uczestnik wystawy miał osiem lat,  najstarszy osiemdziesiąt pięć. Po raz pierwszy swój eksponat wystawił Artur Reichert prezes chojnowskiego Koła Filatelistycznego. Zbieraniem znaczków zajmuje się od dziecka. Pierwsze znaczki przechowywał w zeszycie specjalnie do tego przygotowanym, a następnie w klaserze, który otrzymał od mamy. Swoją kolekcję powiększał z roku na rok. Zbiory rosły, dzięki zakupionemu abonamentowi i pomocy znajomych oraz rodziny. W 2006 roku założył w Chojnowie Koło Filatelistyczne, którego członkami są osoby dorosłe i dzieci.

Inną pasją pana Artura jest Harcerstwo i Scouting, i to one właśnie zainspirowały go do kolekcjonowania znaczków o tej tematyce. Tak właśnie powstał eksponat zatytułowany "Scouting-Harcerstwo. Szkoła życia młodych". Budowa eksponatu trwała prawie rok i została uwieńczona sukcesem. Autor otrzymał brązowy medal w klasie tematycznej oraz pamiątkowy medal okolicznościowy.

Wystawiony eksponat nie jest zamkniętą prezentacją. Pan Artur wyjaśnił, że będzie go powiększał o dalsze części planu.

 tr
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
gratulacje !2014-07-11Henryka Szczupak

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama