Popołudnie z gwiazdami w Niebieskim Parasolu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPopołudnie z gwiazdami w Niebieskim ParasoluTo już 9 edycja imprezy pod hasłem „ Turniej tańca i śpiewu", którą organizuje Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno – Rehabilitacyjny „Niebieski Parasol". W zamyśle organizatorów jest, by każda kolejna odsłona imprezy miała określone, muzyczne tło. Co roku patronuje jej zatem inny artysta polskiej sceny muzycznej. Rola patrona nie ogranicza się wyłącznie do asygnowania imprezy własnym nazwiskiem, ale przede wszystkim do osobistego udziału w tym nietypowym konkursie. W Chojnowie gościliśmy już zatem Piotra Szczepanika, Lidia Stanisławską, Tercet Egzotyczny.

 

29 sierpnia, na scenie i parkiecie brzmiały utwory Alicji Majewskiej.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Uczestnicy konkursu tańczyli i śpiewali do melodii Majewskiej, a publiczność nie tylko podziwiała występy, ale też z rozrzewnieniem oddawała się ciepłym, wspaniałym klimatom piosenek pani Alicji. Z honorowym gościem przybył naturalnie jej wieloletni akompaniator i kompozytor – pianista, aranżer Włodzimierz Korcz. Niespodzianką była obecność na widowni kolejnej gwiazdy – europejskiego formatu - naszego wybitnego tenora Bogusława Bidzińskiego, który wspólnie z władzami miasta, gminy i powiatu, oklaskiwał wykonawców.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 22 tancerzy i 8 wokalistów z 9 zaprzyjaźnionych ośrodków. Mieliśmy gości z Prząśnika, Jawora, Legnickiego Pola, Głogowa, Lubina, Bolesławca, odległej Opolnicy i oczywiście z dwóch ośrodków chojnowskich.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Artystyczne popisy oceniało życzliwe jury, które najchętniej wszystkich uplasowałoby na najwyższym podium, ale każda rywalizacja ma swoje reguły, werdykt zatem musiał być z klasyfikacją.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Sędziowie - Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Bogusław Bidziński, Mieczysław Kasprzak, Jarosław Humenny, Jan Skowroński, Jagoda Zderska, Bożena Makar - oceniający poszczególne kategorie, z trudem typowali najlepszych. Ostatecznie w kategorii taniec pierwsze miejsce zdobyła grupa z Niebieskiego Parasola, w kategorii śpiew – wokalistka z Lubina.

Tradycją turnieju są też pokazy tańca i śpiewu w konfiguracji podopieczny-opiekun. Tu najwyżej oceniono choreografię Opolnicy i wokalny występ duetu z Lubina.

Publiczność niecierpliwie oczekuje także widowiskowych popisów tanecznych w wykonaniu personelu poszczególnych ośrodków. W tej kategorii też przyznawane są nagrody.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Tym razem, nie po raz pierwszy zresztą, najefektowniej wypadły pracownice

Niebieskiego Parasola.(szerokość: 375 / wysokość: 562)


Wyróżnieni obdarowani zostali wspaniałymi pucharami, dyplomami okolicznościowymi i drobnymi upominkami. Nagrody fundował starosta, burmistrz, Drukarnia Unifot i firma Tena. Nagrodą dla wszystkich natomiast był wspaniały koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Publiczność wspaniale się bawiła oklaskując gwiazdę i wtórując jej przy znanych melodiach.
 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama