Sąsiedzkie podróże - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySąsiedzkie podróże(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Ten wyjazd planowaliśmy już w czerwcu. Po powrocie z wycieczki do Szwajcarii Saksońskiej (odbyła się 25. czerwca) zaplanowaliśmy Stowarzyszeniu "Frauen auf dem Weg nach Europa" z Görlitz w rewanżu wycieczkę nad Kolorowe Jeziorka - określane jako "cud natury" - w Rudawy Janowickie.

W poniedziałek 15. września do Chojnowa przybyła 44-osobowa grupa naszych przyjaciół zza Nysy. Pod Urzędem Miejskim na "pokład" autokaru wsiadły 4 członkinie Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich i wspólnie pojechaliśmy do Złotoryi.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Bombki w Vitbisie urzekły wszystkich. Po dokonaniu kolorowych zakupów, świecąc brokatem, pojechaliśmy do Wieściszowic nad Kolorowe Jeziorka.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Na miejsce, jako że była to pora obiadowa, urządziliśmy piknik. Gospodarz mający w pieczy ten teren przygotował pyszne jedzonko, a członkinie naszego stowarzyszenia ugościły domowymi wypiekami, kawą i herbatą. Po jedzeniu zwiedziliśmy jeziorka - żółte i purpurowe, a potem powędrowaliśmy nad Błękitne Jeziorko, zwane też szmaragdowym. Piękna słoneczna pogoda, błękitno-zielony kolor wody, czyste, rześkie powietrze i wyborne towarzystwo - czyż nie jest to pełnia zadowolenia i szczęścia? Podziwiałam tych ludzi: nikt nie narzekał, że dzień wcześniej padało, że droga stroma, że konary. Każdy zachwycał się pięknem natury i cieszył się dniem. Po powrocie znad Błękitnego Jeziorka czekał na nas gorący, smaczny bigos, a potem droga powrotna do Zgorzelca., gdzie pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Görlitz. 

Jednym z działań naszego stowarzyszenia i stowarzyszenia "Frauen auf dem Weg nach Europa" jest poznawanie uroków kraju sąsiedniego. Organizowane przez nas wyjazdy edukacyjne służą temu celowi, a przy okazji lepiej się poznajemy i nawiązujemy przyjaźnie. Tylko poprzez wzajemne poznanie możemy wyzbyć się uprzedzeń i zbudować mosty, które będą nas łączyć.

Służyć temu będzie zaplanowana już nasza następna podróż edukacyjna do Spreewaldu, zwanego Łużycką Wenecją.

 

E. Kłapcińska

Prezes ChSPMPNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama