Wysokościowe mistrzostwa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWysokościowe mistrzostwa 

Sprawdzenie stopnia wyszkolenia ratowników wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej, wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia działań ratowniczych, podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową, a także wyłonienie najlepszych ratowników wysokościowych na rok 2014 r. w regionie, to cele jakie ma organizacja wysokościowej rywalizacji pomiędzy wykwalifikowanymi ratownikami.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


23 września chojnowski Park Piastowski stał się areną XIII Mistrzostw PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym. Wzgórze Chmielowe z naszą wieżą ciśnień, okazało się idealnym miejscem do przeprowadzenia zawodów. Na starcie stanęło 23 zawodników reprezentujących pięć jednostek – Legnicę, Wałbrzych, Świdnicę, Wrocław i Złotoryję.


(szerokość: 640 / wysokość: 960)

 

Cztery ściany wieży były tego dnia terenem treningowym, na którym pojedynczy zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności, kondycję fizyczną i dotychczasowe doświadczenie. Konkurencje wysokościowe, nie były proste, podobnie jak warunki w jakich przyszło się zmagać strażakom. Każdy z uczestników jednak kończąc zadania, dał świadectwo profesjonalnego wyszkolenia.


(szerokość: 640 / wysokość: 960)


W tym zawodzie to niezwykle ważne. Od umiejętności i sprawności tych ludzi zależy życie człowieka potrzebującego pomocy a znajdującego się poza zasięgiem i możliwościami użycia standardowego sprzętu i technik. Stąd konieczność systematycznych ćwiczeń i wymiany doświadczeń z podobnymi grupami. Sportowa rywalizacja jest dodatkową formą treningu konfrontującego jednocześnie z osiągnięciami innych ratowników.


(szerokość: 640 / wysokość: 960)


(szerokość: 640 / wysokość: 960)


Te porównać można analizując klasyfikację drużynową. Najsprawniejsi tego dnia okazali się strażacy z Wrocławia, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy ze Świdnicy, brąz zdobyli legniczanie. Były też nagrody indywidualne. Laureatem tegorocznych mistrzostw został asp. Mariusz Błaszkiewicz z KM PSP Wrocław.

Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodniczącym był zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu – bryg. Dariusz Kopa.

A zmaganiom bacznie przyglądali się adepci – uczniowie klasy strażackiej chojnowskiego liceum.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama