Wystawa Dariusza Matysa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWystawa Dariusza Matysa 

Jego miejsce na Ziemi, to Chojnów. Utożsamia się z nim, pokazuje różne oblicza i promuje.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wystawa fotograficzna Dariusza Matysa, nie bez powodu została zatytułowana „Moje miejsce na Ziemi". Autor zdjęć chciał bowiem, poprzez obraz wyrazić swoje emocje i stosunek do najbliższego sercu miasta, do terenów, obiektów i ludzi – składowych, które przez lata kształtowały jego osobowość.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Dariusza Matysa chojnowianie znają głównie dzięki jego wieloletniej pasji – fotografowaniu. Wystawa w Galerii Młodych MBP, która swoje otwarcie miała w miniony piątek, nie była pierwszą. D. Matys wystawiał już swoje prace w Chojnowie i poza jego granicami, także – z sukcesami - poza granicami kraju. (szerokość: 640 / wysokość: 960)

Gród nad Skorą ujęty w różnych okresach, z różnego punktu widzenia, przedstawiony różną techniką, intryguje. Wystawa, oprócz tego, że daje obraz postrzegania otoczenia przez autora, przedstawia jednocześnie historię miasta na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wernisaż fotograficznej prezentacji nie był standardowy. Uzupełnił go mini recital bohatera dnia, dla którego muzyka, głównie poezja śpiewana, to kolejna pasja. Kilka wybranych utworów, miało wspólny z wystawą mianownik – bliskie chojnowskiemu artyście emocje, uczucia, stosunek do ludzi i świata.

Fotograficzny zbiór D. Matysa dopełniły dwa ciekawe albumy zdjęć Chojnowa autorstwa Kamila Szlagiera. Wykonane w sepii fotografie, nadały tej kolekcji wyjątkowy klimat.

 


Ponad 100 wystawowych zdjęć ilustruje fragment ważnej historii  autora i Chojnowa. Wrażliwemu odbiorcy niewiele trzeba by wyczytać z nich, to co pragnął przekazać twórca. Każdy, kto pragnie poznać tę historię, ma szansę do końca listopada. Zapraszamy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama