Pomaganie to nasza misja - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPomaganie to nasza misja(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Tymi słowy zarekomendowano występ zespołu „Pokolenia", który 23 października wystąpił w Domu Schrama w ramach charytatywnego koncertu na rzecz Marka Smolenia.

Te słowa odnosiły się także do wszystkich uczestników koncertu i osób, które w różny sposób od kilku miesięcy starają się pomóc rodzinie nieprzytomnego Marka.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Kilka miesięcy temu Pan Marek uległ poważnemu wypadkowi. Jadąc na rowerze, został potrącony przez nieodpowiedzialnego kierowcę. Od tego czasu jest w śpiączce, a jego stan określany jest przez lekarzy jako wegetatywny. Nikt jednak nie odbiera nadziei bliskim.

W przywrócenie Panu Markowi świadomości i sprawności zaangażowanych jest wiele osób.(szerokość: 190 / wysokość: 285)

- Chojnów, to wspaniałe miasto, wspaniali ludzie – mówiła podczas koncertu Pani Agnieszka – żona poszkodowanego. – Jestem niezmiernie wdzięczna przyjaciołom, którzy w różny sposób starają się pomagać i zdobywać pieniądze na rehabilitację Marka.

Dziękuję bliskim, którzy mnie wspierają, pocieszają, są ze mną. I wszystkim ludziom, którzy włączają się w pomoc – zbierają nakrętki, kupują bransoletki, czy jak dzisiaj uczestniczą w tej wspaniałej inicjatywie. Dziękuję.

Panu Markowi niezbędna jest rehabilitacja. Godzinne zajęcia kosztują 80 zł. Wszystkie pieniądze jakie udaje się zebrać przekazywane są właśnie na ten cel. Praca z rehabilitantem nie tylko poprawia stan fizyczny pacjenta, ale daje rodzinie nadzieję, że wszystko wróci do normy. Wiara w poprawę stanu zdrowia męża dodaje Pani Agnieszce sił. Wzmacnia ją także poczucie społecznej solidarności.

Na czwartkowy koncert przyszło wielu znajomych i nieznajomych rodziny Smoleniów. Przyszli ci, którzy uznali, że wykazując się skromnym gestem, mogą uczestniczyć w czymś wyjątkowym. I tak zapewne było. Występ rodzinnego zespołu, który wykonuje głównie muzykę religijną nadał wydarzeniu niezwykłego wymiaru. Pięknie brzmiące głosy, melodyjne utwory, współczesne aranżacje i teksty z przesłaniem, dla większości były niecodziennym przeżyciem. Godzinny koncert przyniósł odprężenie, radość i kolejne środki, które pomogą rodzinie Smolenów.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama