Szkoła młodych dam - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzkoła młodych dam      Od kilku tygodni w witrynie zakładu fotograficznego panów K. i T. Bijaków można podziwiać ekspozycję zdjęć zatytułowaną "Akademia Gracji i Wdzięku". Już sam tytuł może intrygować przechodniów. Znawców płci pięknej przechodzi dreszczyk podniecenia na widok urodziwych dziewczyn. Niewątpliwie niejeden z nas rozpoznaje na nich znajome z Chojnowa. W minioną niedzielę 6 bm. udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbywały się zajęcia dziewcząt pragnących nauczyć się wdzięku i gracji. Prowadzi je p. Jerzy Czeszejko-Sochacki - były szef gastronomii legnickiego hotelu "Qubus", obecnie instruktor Legnickiego Centrum Kultury.
      Kurs trwa 70 godzin. W tym czasie adeptki muszą poznać i przyswoić takie elementy jak: nauka chodzenia, choreografia (kierowana przez p. Krzysztofa Bielaka, absolwenta amerykańskiej akademii tańca), autoprezentacja, kształtowanie sylwetki (zajęcia na siłowni) oraz warsztaty teatralne (pod kierunkiem polonistki-teatralog Bogumiły Słomczyńskiej).
      Poza tym dziewczyny uczą się sztuki wizażu, makijażu, a także psychologii i kontaktów z mediami (zajęcia prowadzone przez p. Agatę Rojewską - radio PLUS).Uczestniczą także w sesjach fotograficznych p. Tadeusza Bijaka... uff...Swoista "szkoła młodych dam".
      W zajęciach bierze udział 14 dziewcząt - chojnowianek.
      A co dziewczyny planują w przyszłości, po ukończeniu akademii? Mogą np. zostać modelkami. Niektóre mają już pewne doświadczenia w tej sferze. Mogą być też hostessami. Bez wątpienia nabyte umiejętności podnoszą również "atrakcyjność" młodych panien.
      Chojnowska edycja "Akademii Gracji i Wdzięku" powoli zbliża się do końca. Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się oficjalny pokaz. Dokładny termin będzie podany później. Jak nas zapewnił J. Czeszejko-Sochacki, jeśli tylko w Chojnowie będzie zapotrzebowanie na podobne zajęcia, w najbliższym czasie zorganizowana zostanie kolejna edycja akademii.


Piotr Misikiewicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
czysta prywata2007-08-08wlodek kosiorek

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama