Królewskie dzieci w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKrólewskie dzieci w Chojnowie(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Nasze miasto  coraz bardziej staje się ważnym ośrodkiem dla Eucharystycznego Ruchu Młodych. Po raz kolejny z terenu naszej diecezji do Chojnowa przybyło prawie 200 ermowiczów, którzy tym razem reprezentowali królów, królewny, księżniczki, damy dworu czy rycerzy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Tegorocznym hasłem przewodnim spotkania była jedna z 4 zasad ERM-u „CZYTAJ EWANGELIĘ!" Zanim jednak barwny pochód przeszedł ulicami naszego miasta, w Gimnazjum nr 1 odbyło się zawiązanie wspólnoty i praca warsztatowa, podczas której każde dziecko mogło przepisać fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Ermici czynili to niezwykle starannie na przygotowanych wcześniej kartkach, a młodsze z dzieci kolorowały stronice z poszczególnymi rozdziałami. Z przepisanych fragmentów powstała kolorowa Księga Ewangelii, którą umieszczono w zbudowanej Arce Bożego Słowa. Kilka minut po godz. 12.00 ze śpiewem na ustach wyruszył pochód w kierunku kościoła św. App. Piotra i Pawła. Dzieci przebrane w swoje stroje były szczególną ozdobą tego przemarszu, głośno śpiewając ermowską piosenkę „W sercu noszę Boże słowo".


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Po przyjściu do kościoła odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. dr Jarosław Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Legnickiej. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. dr Marek Osmulski – dziekan i proboszcz parafii św. App. Piotra i Pawła. Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy spotkania przeszli do Domu Schrama, aby po wspólnej agapie, wziąć udział w Balu Królewskich Dzieci. Oczywiście jak na bal przystało rozpoczął się on od zatańczenia poloneza, po którym przednia zabawa trwała jeszcze przez długi czas. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie powrócili do swoich domów obiecując, że przyjadą za rok na IV Diecezjalny Dzień Wspólnot ERM.

Jako organizator tego przedsięwzięcia pragnę podziękować wszystkim, bez których takie spotkanie nie mogłoby się odbyć. Na pierwszym miejscu dziękuję Panu Burmistrzowi Janowi Serkiesowi oraz Księdzu Dziekanowi Markowi Osmulskiemu za wszelką życzliwość i pomoc. Słowa podziękowania kieruję w stronę sponsorów:  Wydziałowi Duszpasterskiemu Diecezji Legnickiej, Firmie Ferrum, Cukierni Państwa Kupczyk,  Panu Janowi Serkiesowi, Panu Józefowi Chudziakowi. Serdeczne podziękowanie należy się pani Dyrektor Elżbiecie Fałat oraz Jej pracownikom z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie za udostępnienie szkoły na spotkanie i pomoc organizacyjną. Swój duży wkład w przebieg spotkania miała Pani Anna Rozmus i Jej uczniowie. Słowa szczególnego podziękowania należą się Pani Wiesławie Majewskiej, która wraz z pracownikami w Domu Schrama podjęła nas podczas trzeciej części spotkania i przygotowała ciepły posiłek. Dziękuję także Państwu Beacie i Tadeuszowi Bijakom za dokumentację fotograficzną spotkania oraz naszej chojnowskiej Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Ks. Jarosław Górecki

Organizator III Diecezjalnego Dnia Wspólnot ERMNapisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama