Z kolędą we Wrocławiu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ kolędą we Wrocławiu(szerokość: 640 / wysokość: 427)


15 grudnia, już po raz 12 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z burmistrzem Janem Serkiesem, dyrektorką Elżbietą Borysewicz oraz opiekunami odwiedzili z przedświątecznymi życzeniami Wojewodę Dolnośląskiego, Marszałka Województwa, panią Kurator Oświaty. Szkolny zespół ALLEGRO pod kierownictwem Zenona Chmielewskiego zaśpiewał tradycyjne kolędy i pastorałki. Świąteczny nastrój i radość błyskawicznie rozniosła się po Urzędzie Marszałkowskim, który odwiedziliśmy jako pierwszy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Marszałek Cezary Przybylski oraz Wicemarszałek Jerzy Michalak nie byli jednak wyłącznie biernymi słuchaczami, z radością przyłączyli się do śpiewania. Nieco później dołączyła Sekretarz Województwa pani Lilla Jaroń, która również zaśpiewała z nami kolędy. W przerwie przedstawiciele zarządu województwa poczęstowali uczniów słodyczami, wręczyli młodym artystom upominki i zrobili wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Zakończywszy swoją wizytę w Urzędzie Marszałkowskim, młodzi wykonawcy ruszyli dalej - do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i wypełnili świątecznym nastrojem kolejny gmach.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Uroczysty klimat udzielił się Wojewodzie Tomaszowi Smolarzowi, Wicewojewodzie Ewie Mańkowskiej i Dyrektor Generalnej Urzędu Joannie Trojan – Klęsk. Kolędy i pastorałki w wykonaniu chojnowskiej młodzieży również tutaj zachęciły do wspólnego śpiewania. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności młodych muzyków z Chojnowa. „Dzięki zaśpiewanym przez was utworom w Urzędzie Wojewódzkim pomimo nie najlepszej pogody zaświeciło słońce"- podsumował wojewoda. W podzięce wręczono dzieciom pamiątkowe upominki i zaproszono na skromny poczęstunek.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Następnie kolędnicy odwiedzili Kuratorium Oświaty by tam także nieść radość i ducha Bożego Narodzenia. Przyjęła ich Kurator Beata Pawłowicz, która wspólnie z pracownikami wysłuchała kolejnego pięknego koncertu.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Organizatorem wyjazdu i spotkań, po raz dwunasty był burmistrz Chojnowa Jan Serkies. On też wręczał odwiedzanym urzędnikom upominki – piękne stroiki bożonarodzeniowe. Przekazując świąteczne życzenia od chojnowian, burmistrz dziękował też za wszelką pomoc jaką województwo wspiera nasz region.

 

Kilka dni później mali kolędnicy zagościli także w chojnowskim magistracie niosąc pracownikom świąteczne życzenia i radosne melodie.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)M. Kanabrocki
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama